Shadow

Jak dbać o skórę po zabiegach estetycznych?

Coraz więcej z nas regularnie odwiedza kosmetyczkę lub gabinet medycyny estetycznej. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że skóra po zabiegach potrzebuje specjalnej pielęgnacji, która przyspieszy jej regenerację i zminimalizuje podrażnienia.

Większość zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej pozostawia skórę mniej lub bardziej podrażnioną. Nawet najprostsze zabiegi oczyszczające, jak mikrodermabrazja, powodują uczucie ściągnięcia i łuszczenie się naskórka. Bardziej inwazyjne procedury, wykorzystujące np. lasery lub zabiegi z użyciem igieł, sprawiają, że skóra nawet przez kilka dni może być widocznie zaczerwieniona, opuchnięta, a nawet pokryta drobnymi rankami i strupkami.

Czego unikać po zabiegach?

Tak podrażniona skóra jest wyjątkowo narażona na działanie szkodliwych czynników, jak promieniowanie UV. Wystawianie się na słońce bez zachowania odpowiedniej przerwy po zabiegu może spowodować powstanie nieestetycznych przebarwień, których nie będzie łatwo się pozbyć. Absolutnie zakazane jest także zdrapywanie strupków. Czasem warto powstrzymać się też na jakiś czas od nakładania makijażu, zwłaszcza gdy po mocno inwazyjnym zabiegu, na przykład silnym laserze, powierzchnia skóry jest widocznie uszkodzona.

Co pomoże zregenerować skórę?

Aby przyśpieszyć gojenie się skóry, warto zawczasu zaopatrzyć się w kosmetyk, który złagodzi podrażnienia i będzie stymulować procesy naprawcze, np. pozabiegowy krem regenerujący
K Ceutic marki Dermaceutic, który odżywia i głęboko regeneruje skórę.
Zawiera on kombinację składników niezbędnych do ochrony i przyspieszenia procesu gojenia, w tym: kompleks witaminowy, działający przeciwzapalnie i redukujący rumień, glikoproteiny, które przyspieszają obrót naskórka i stymulują fibroblasty w procesie gojenia skóry, oraz silne antyoksydanty: witaminę E i C. Co więcej, K Ceutic został ponadto uzupełniony o wysoką ochronę przeciwsłoneczną: SPF 50 – przeciw promieniowaniu UVA i UVB, dlatego nie tylko zregeneruje uszkodzenia skóry, ale także będzie stanowił skuteczną ochronę przed pojawieniem się pozabiegowych przebarwień.

Sam zabieg nie wystarczy

Brak odpowiedniej pielęgnacji może nie tylko zmniejszyć oczekiwany rezultat po zabiegu, ale także przysporzyć dodatkowych problemów ze skórą. Dzięki produktom przyśpieszającym proces gojenia się, skóra szybciej dochodzi do siebie, a ryzyko pojawienia się efektów ubocznych wizyty w salonie kosmetycznym istotnie się zmniejsza. Pamiętaj o tym, po kolejnym zabiegu w gabinecie.

K CEUTIC, Dermaceutic, odżywczy krem regenerujący, 185 PLN/30 ml, www.dermaceutic.com.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.