Shadow

Jak dbać o rzęsy? Sekret pięknego spojrzenia to systematyczność

Rzęsy to najdelikatniejsze z naszych włosów, dlatego ich pielęgnacja wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak dbać o rzęsy? Jakie produkty sprawdzą się najlepiej? Grunt to systematyczność, cierpliwość i dobra odżywka do rzęs.

Często zapominamy o tym, że rzęsy potrzebują takiego samego wsparcia jak włosy. Nie dbamy tak o ich odżywanie i nawilżanie. A mimo tego oczekujemy, że będą długie i seksownie podkręcone. Natura nie każdą z nas wyposażyła w wachlarz rzęs, dlatego musimy wydobywać ich piękno odpowiednią pielęgnację. Warto stosować się do kilku podstawowych zasad i ochraniać rzęsy przed uszkodzeniami. Ważne jest też odżywianie od wewnątrz i z zewnątrz.

JAK DBAĆ O RZĘSY?

1. Jak najmniej ingeruj!

Rzęsy nie lubią pocierania, ciągnięcia, skubania. Ograniczenie dotykania rzęs to prosty sposób na ich wzmocnienie. Dzięki temu włoski mniej się kruszą, nie wypadają w nadmiarze i nie są łamliwe. Nie ma także ryzyka zakażenia np. bakteriami z dłoni.

2. Włącz delikatność!

W trakcie makijażu lub demakijażu również warto obchodzić się z rzęsami delikatnie. Koniec z szarpaniem przy zmywaniu make-upu – dobry płyn micelarny lub olejek rozpuszcza kosmetyki i nie ma konieczności tarcia wacikiem po całej powiece. Koniec z czochraniem rzęs szczoteczką od maskary – to również nie służy delikatnym włoskom wokół oczu.

3. Używaj dobrych produktów!

Najlepsze kosmetyki do rzęs i okolic oczu to te hipoalergiczne. Mamy wówczas pewność, że nie podrażnią delikatnej skóry i nie zaszkodzą rzęsom. Patrzmy również na daty ważności. To ważne nie tylko w pielęgnacji, ale również w makijażu.

4. Postaw na naturę!

Wybierajmy to, co nie zawiera chemii. Produkty bez konserwantów, które bazują na naturalnych olejkach i cennych ekstraktach roślinnych, są o wiele lepsze niż przesycone konserwantami formuły. Rzęsy odwdzięczą się zdrowiem i pięknem.

5. Dostarczaj składników odżywczych!

Codzienna pielęgnacja rzęs to przede wszystkim sposób na zachowanie prawidłowego poziomu ich odżywienia i nawilżenia. Witaminy, minerały i inne substancje ważne przy wzroście rzęs możemy dostarczać wraz z pożywieniem. Dobrze jednak sięgać po dodatkowe wsparcie, jakim są np. olejki do rzęs lub profesjonalne odżywki. Najlepsza odżywka do rzęs to taka, która nie tylko pielęgnuje, ale również hamuje nadmierną utratę, wydłuża, pogrubia i zagęszcza rzęsy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *