Shadow

Ile kosztuje odsysanie tłuszczu

Choć sezon urlopowy zbliża się jeszcze małymi kroczkami, to niejedna z pań myśli już o wyjściu na plażę, o wymarzonych wakacjach i o swojej figurze. Niestety niewiele pań o tej porze roku jest zadowolona ze swojego wyglądu.

Niekiedy wystarczy trochę ćwiczeń, zdrowa dieta i w wakacje figura będzie nienaganna. Niestety u niektórych kobiet: ciąża, zmiany wagi, choroby, sprawiają, że ciężko samemu doprowadzić do idealnych kształtów. W takich wypadkach trzeba niekiedy zastosować bardziej radykalne środki, jak na przykład odsysanie tłuszczu, czyli tak zwaną liposukcję.

Liposukcja jest zabiegiem, która pozwala na modelowanie sylwetki poprzez usunięcie z konkretnego obszaru nadmiaru tkanki tłuszczowej. Najczęściej u kobiet dokonuje się odsysania tłuszczu na brzuchu, udach i pośladkach. Cena zabiegu zależy zatem nie tylko od kliniki, w której zdecydujemy się na zabieg, ale również od obszaru, który będzie odsysany. Dlatego też przedział cenowy jest dość duży i kształtuje się średnio na poziomie: od 1000zł do 20 000zł. Warto, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić ceny w poszczególnych klinikach. Koniecznie trzeba brać pod uwagę opinie innych kobiet, które korzystały z zabiegów, jak również pytać jak wygląda cała procedura przygotowawcza przed zabiegiem i jak będzie wyglądać opieka już po zabiegu. Jest to, zatem cały wachlarz usług, które będą wpływać również na cenę, ale także na nasz komfort psychiczny i na nasze zdrowie. Pamiętajmy, że jest to zabieg inwazyjny, który może nieść ze sobą pewne komplikacje, zatem niezwykle istotny jest dobór dobrego lekarza, niekoniecznie tego najtańszego.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *