Shadow

Gry edukacyjne dla naszych pociech!

Stawianie na odpowiedni rozwój intelektualny naszego dziecka jest w dzisiejszych czasach komputerów i internetu szczególnie ważne. Nie należy natomiast uciekać przed najnowszą technologią i przed tym jakie korzyści za sobą niesie. Jak w odpowiedni sposób wykorzystać internet, aby nasze dziecko czerpało z niego zabawę i naukę jednocześnie?
Jednym ze sposobów na prawidłowe rozwijanie naszego dziecka to oczywiście gry logiczne i edukacyjne. Do wyboru mamy mnóstwo gier zręcznościowych czy przygodowych, które rozwijają wyobraźnię dziecka, poszerzając jego zdolności poznawczo-intelektualne. Jak znaleźć takie gry i które będą najlepsze? Wiele klasycznych gier planszowych znaleźć możemy w sklepach stacjonarnych, które również będą świetnym pomysłem i alternatywą dla komputerowych. Wiele z takich gier znaleźć możemy również w sklepach internetowych, które oferują jeszcze szerszy asortyment w niższych cenach. Jednak najlepszym pomysłem będzie wykorzystanie internetu i stron, które oferują dzieciom pełny zasób genialnych gier edukacyjnych, które uczą i bawią jednocześnie. Pomimo spędzania czasu na telefonie czy tablecie – nie jest to czas stracony. Tak użyte urządzenie mobilne jest jak najbardziej dobrym spożytkowaniem dóbr jakie niesie za sobą internet i nowoczesna technologia. Jedną z takich platform edukacyjnych jest http://www.squla.pl, która posiada w swoim serwisie aż 40 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o zróżnicowanym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców, jako forma wspólnego spędzania wolnego czasu. To z pewnością zapewni dziecku świetną zabawę, a nie zapominajmy, że o to przede wszystkim chodzi. Dzięki temu, że wiedza przekazywana będzie dziecku poprzez zabawę – będzie ono o wiele łatwiej ją przyswajało, co przekłada się nie tylko na rozwój wyobraźni i kreatywności, ale również na lepsze wyniki w nauce. Łamigłówki i wszelkie quizy rozwiązywać można wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi, przez co dziecko dodatkowo uczy się pracy w zespole.
Warto obserwować w co gra nasze dziecko i znaleźć odpowiednie dla niego strony internetowe, aby bawiąc się, pobudzał wyobraźnię i logiczne myślenie!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *