Shadow

Funkcjonalna i modna kabina prysznicowa – jak ją wykończyć?

kabina-prysznicowa

Wbrew pozorom nie wystarczy jedynie zamontować gotową kabinę prysznicową. Aby miejsce, w którym codziennie będziemy brali prysznic było nie tylko komfortowe, ale również stanowiło ozdobę naszej łazienki, do jego aranżacji musimy przyłożyć szczególną uwagę. Oto kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików, dzięki którym nasza kabina prysznicowa będzie elegancka i funkcjonalna.

O tym, jak będzie wyglądała nasza kabina prysznicowa trzeba pomyśleć już na etapie projektowania łazienki. To wtedy podejmiemy decyzję czy wybierzemy klasyczną kabinę z głębokim brodzikiem, czy raczej postawimy na płaski brodzik lub odpływ liniowy obudowane szklanymi taflami. Kabiny prysznicowe w wielu ciekawych wydaniach znajdziemy na http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/kabiny-prysznicowe/kabiny-prysznicowe.html

Nie takie zwykłe ściany

O wyglądzie naszej kabiny prysznicowej decyduje nie tylko model wybranych sprzętów, ale też tło, na którym się ona znajdzie. Chodzi tu o ściany. Aby móc swobodnie brać prysznic należy wykończyć je przy użyciu płytek ceramicznych. Zanim jednak przystąpimy do ich układania, warto się zastanowić nad ukształtowaniem ściany tak, aby powstały na niej półki. Taką zabudowę pokryjemy następnie płytkami i w efekcie zyskamy wygodną powierzchnię do przechowywania kosmetyków i przyborów kąpielowych. Takie półki mają pewną przewagę nad tymi, przytwierdzanymi do ścian – nie ograniczają swobody ruchów, co pozwala zminimalizować ryzyko bolesnego uderzenia w trakcie kąpieli.

Ponadto podczas wykańczania ścian, które przylegają do kabiny prysznicowej, warto postawić na płytki o dekoracyjnym charakterze. Nawet jeśli w całym pomieszczeniu zamontujemy minimalistyczne płytki, pod prysznicem efektownie będą wyglądać np. mozaiki czy heksagony. W ten sposób dodatkowo zaakcentujemy strefę kąpielową w wystroju wnętrza. Jednocześnie warto podkreślić, że wybór płytek łazienkowych jest niezwykle ważny w małych wnętrzach. Jak dobrać wszystko tak, by do siebie pasowało? Fajny ideabook: http://domifikacje.pl/ideabook/11-pomyslow-mala-lazienke/

ico1_kabina-prysznicowa-castorama

Wygoda przede wszystkim

Wprawdzie wygodnej kąpieli służy przede wszystkim wanna, ale nie oznacza to wcale, że nie możemy się zrelaksować w trakcie gorącego prysznica. W tym celu warto wyposażyć kabinę w wodoodporne siedzisko. Możemy zamontować na ścianie składany model, który będziemy używać jedynie w razie potrzeby. Natomiast jeśli nasza kabina prysznicowa jest na tyle duża, aby pomieścić klasyczny, stołek wykonany z tworzywa sztucznego, to również będzie skuteczne rozwiązanie.

W zasięgu ręki

Aby móc komfortowo dbać o swoją higienę w pobliżu kabiny prysznicowej powinny się również znaleźć haczyki, na których zawiesimy np. ręcznik i szlafrok. Umiejscowienie tych elementów warto zaplanować tak, aby znajdowały się one zgodnie z kierunkiem, w jakim otwierają się drzwi kabiny prysznicowej. Ma to znacznie zwłaszcza, jeśli zamontowaliśmy kabinę z drzwiami uchylnymi – przeszklone skrzydło może nam utrudniać sięgnięcie po ręcznik. Dobrym pomysłem jest też zachowanie odległości pomiędzy kabiną prysznicową, a innymi łazienkowymi sprzętami. Dzięki temu będzie można z niej swobodnie wyjść oraz wytrzeć ciało po kąpieli. Specjaliści od aranżacji sugerują, aby taka przestrzeń wynosiła około 60 x 90 cm bezpośrednio przed wejściem do kabiny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *