Shadow

Franczyza sposobem na biznes dla mamy

Chcesz zostać aktywną mamą? Marzy Ci się stworzenie lub rozwój własnego biznesu, ale być może brak Ci pomysłu? Nie musisz się martwić, ponieważ jest teraz niezawodny sposób, aby to załatwić. Obecnie bez problemu da się połączyć obowiązki, które wiążą się z wychowywaniem dziecka, a prowadzeniem swojej firmy. Super opcją jest założenie swojego biznesu pod znaną franczyzową marką.

Czym jest franczyza?

Jest to, najprościej ujmując, prowadzenie własnego biznesu pod marką, która jest sprawdzona oraz znana. Restauracja, perfumeria, szkoła językowa albo sklep odzieżowy – sama kupujesz pomysł, a w zamian dostajesz wsparcie ze strony franczyzodawcy. Jeżeli cenisz sobie niezależność, ale chcesz równocześnie mieć wsparcie ze strony dużego partnera. Twój biznes jest prowadzony o sprawdzony model biznesowy. Co to oznacza? Otóż to, iż franczyzodawca przekazuje przedsiębiorcy wiedzę w zakresie prowadzenia biznesu. Działa to wszystko oczywiście w ramach określonego systemu franczyzowego. Z kolei franczyzodawca udziela zarówno porad jak i wsparcia w zakresie prowadzenia firmy, następnie dba o rozwój całej sieci oraz promocję. W zamian za to wszystko – pobiera opłatę. Zarówno franczyzobiorca jak i franczyzodawca są niezależnymi przedsiębiorcami, łączy ich umowa, w której są zawarte prawa i obowiązki.

Franczyza idealnym pomysłem na biznes dla mamy!

W Europie Zachodniej franczyza jest strasznie popularna, jeżeli chcemy założyć własny biznes. Coraz chętniej wybierają ją również mamy. Pewnie dlatego, iż są bardzo zdeterminowane do działania, chcą być niezależne i nie chcą non stop tylko szukać pomysłu na biznes. Pragną podjąć działania na pewnym gruncie i najzwyczajnie w świecie – zarabiać. Jest to super opcja, bowiem można wtedy idealnie łączyć swój rozwój z byciem mamą. Jakie więc mogą być pomysły na sprawdzony biznes dla mamy? Należy najpierw zastanowić się nad tym czy ma to być pomysł w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin. Opcji jest wiele, m.in. Sklepik z artykułami do zabawy, szkoły językowe, zajęcia dla dzieci, rodzinne biuro finansowe czy ubezpieczoniowe.

Od czego najlepiej zacząć?

Aby umowa miała zawarte najistotniejsze elementy z punktu widzenia wpółpracy, to najlepiej podjąć kroki, które są konieczne. Najlepiej podzielić sobie taką umowę na trzy grupy:

  • Postanowienia wynikające z zawarcia umowy,
  • Postanowienia, które regulują sposoby i przyczyny rozwiązania umowy,
  • Postanowienia, które opisują obowiązki oraz prawa stron, jakie będą obowiązywać.

Taką umowę warto rozpocząć od preambuły. Zawiera ona właśnie intencje stron, wartości oraz idee. Umowa taka opisuje wyszczególnione etapy współpracy, która jest przedmiotem umowy.

Reasumując, franczyza jest idealnym wyjściem dla tych, którzy chcą pracować i zarabiać, ale niekoniecznie mają sprecyzowany swój pomysł na biznes. Warto się nad tym zastanowić, ponieważ w większości możemy podjąć współpracę z firmą, która prężnie się rozwija i oferuje szeroki pakiet usług. Można wybrać sobie w jakim zakresie chcemy działać i co chcemy osiągnąć. Świetne rozwiązanie dla mam, które bardzo chcą łączyć wychowywanie dzieci, ale zależy również im na tym, aby nadal rozwijać się i spełniać zawodowo.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *