Shadow

Evernote vs. OneNote – co lepsze dla biznesu?

Firma musi mieć dobrą aplikację do pobierania notatek. Ostatnio bój o to miejsce toczy się między Evernote, a OneNote firmy Microsoft.

Każda z tych aplikacji ma swoich zwolenników i posiada specyficzne cechy, które dają możliwość do bycia najlepszym miejscem do przechowywania notatek. Trudno jest udzielić w tej sprawie jednoznacznej odpowiedzi i prawdę mówiąc każdy ma cechy, które mogą okazać się pozytywne i potrzebne. Zarówno Evernote, jak i OneNote posiadają zalety, które mogą przypaść do gustu różnym użytkownikom.. Jeśli więc stajesz przed wyborem, który z nich może okazać się bardziej przydatny to warto przyjrzeć się kilku ważnym kwestiom .

EVERNOTE: SŁOŃ, KTÓRY PAMIĘTA

Elementem wartym uwagi jest porównanie zaprojektowanych aplikacji. Evernote na samym początku nawiązał współpracę z iPhonem, w momencie, w którym był nowy i kształtował się cały system. Dzięki temu uplasowało się, że firma zawsze miała pierwszą mobilną mentalność, która można było zastosować na wiele różnych sposobów. W ostatnim czasie jednak Evernote wylądowało na językach wielu ludzi, po wyszukaniu w Googlach informacji o Evernote można zauważyć, że wiele opinii jest negatywnych oraz pokazuje powolne działanie aplikacji, co jest bardzo irytujące dla użytkowników.

Evernote ma jednak w planach wielki powrót. Firma niedawno zakończyła masowe przenoszenie swoich danych do platformy Google Cloud Platform i przeprowadziła modyfikacje aplikacji na iOS. Co więcej mają w swojej ofercie także aplikację internetową. Dzisiaj korzystanie z Evernote jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś.

Ważne jest jednak, że większość głównej struktury nie pozostała zmieniona. Aplikację możesz używać jako miejsca do pisania i zapisywania notatek, artykułów z internetu lub załączyć w nim pliki z Dysku Google, aby łatwiej można było pracować z zespołem.

Niestety jeśli chcemy używać Evernote bez płacenia to należy ograniczyć się do dwóch urządzeń i nie można zapisywać notatek w trybie offline, ani też przesyłać e-mailów dalej. Takie funkcje są dodatkowo płatne.

OneNote: PURPUROWA BESTIA

OneNote pochodzi z ery przed iPadem. W gruncie rzeczy było to pierwsze oprogramowanie wykorzystujące dotychczasowe urządzenia takie jak Windows XP Tablet PC Edition. Ciekawym elementem jest to, że interfejs jest podzielony na sekcje oraz strony, które możemy podzielić sobie w notatniku.

W przypadku zainstalowania OneNote na Surface lub iPada uzyskujemy znacznie bardziej wydajnego OneNote. Można wprowadzić zmiany w aplikacji i dostosować ją do własnych potrzeb, co jest niemożliwe w przypadku Evernote.

Problemem okazuje się jednak przenoszenie z jednej platformy do innej, gdzie tworzy się sytuację, w której część tekstu zostaje przeniesiona, a druga część znika. Podczas pisania na arkuszu na komputerze lub tablecie uzyskujemy pełny obraz, jednak po zastosowaniu smartfona, mamy problem z pełnym widokiem niektórych notatek i treść ulega ściśnięciu.

Zasadniczą zaletą jest to, że OneNote jest bezpłatną aplikacją. Aplikacja OneNote2016 jest także ciekawą alternatywą, ma ona inny układ i niektóre starsze narzędzia w porównaniu z wersją dla Windows 10. Jednak można nagrywać dźwięk i tworzyć zadania, które w kolejnym kroku można synchronizować z programem Outlook. Wersja z systemu Windows 10 jest szybsza i bardziej unowocześniona.

PODSUMOWUJĄC

Dla osoby, która pracuje głównie w pakiecie Office 365, robi notatki lub preferuje strategie organizacyjne to stanowczo OneNote może okazać się znacznie lepszą opcją. Jeśli z kolei większość pracy polega na zapisywaniu przypadkowych informacji lub większości notatek na urządzeniu mobilnym to dobrą opcją może stanowić Evernote.

Warto więc przetestować obie aplikacje i zastanowić się, która z nich bardziej sprawdza się w naszych potrzebach. Evernote daje możliwość przetestowania siebie na dwóch urządzeniach, a z kolei OneNote można sprawdzić zawsze i bez większych ograniczeń.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *