Shadow

Egipt i jego skarby, czyli największe atrakcje w Dolinie Nilu

egipt

Choć w ostatnich latach to wypoczynek nad Morzem Czerwonym stał się głównym powodem turystycznych wyjazdów do Egiptu, starożytne świątynie oraz piramidy znajdujące się w Dolinie Nilu w dalszym ciągu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Gdzie warto się wybrać w poszukiwaniu największych skarbów tego kraju?

Samodzielne zaplanowanie wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Doliny Nilu nie jest zadaniem prostym. Warto pamiętać, że kobietom w czasie takiej podróży przyda się liczne towarzystwo. Nic dziwnego, że kobiety stawiające na oszczędne, praktyczne i bezpieczne zarazem rozwiązania, decydują się w takim przypadku na wyjazdy zorganizowane. Choć wiele biur podróży ogranicza się do organizacji wczasów na Riwierze Egipskiej, to np. Rainbow Tours w dalszym ciągu może nam zaoferować ciekawe wycieczki objazdowe po tym kraju. A na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie podróży doliną jednej z najpotężniejszych rzek świata?

Z Kairu do Asuanu

Rejsy po Nilu to jedna z największych atrakcji. Turystyczne statki sprawiają, że każdy z nas może przeżyć wspaniałą przygodę i pokonać trasę Kair-Asuan w taki właśnie sposób. Wycieczkowe statki po drodze zatrzymują się w kilku punktach, których zwiedzanie jest ogromną atrakcją dla każdego miłośnika Egiptu. Są wśród nich i takie miejsca, o których słyszał chyba każdy z nas.

Luxor, czyli z wizytą w „mieście pałaców”

Możliwość zobaczenia zabytków tego miasta to wielka atrakcja dla każdego miłośnika historii Egiptu. Nazwane przez Arabów „miastem pałaców”, może się w rzeczywistości pochwalić wspaniałymi świątyniami. Turyści mogą odkrywać potężne Muzeum Luksorskie i jego imponujące zbiory, mogą też skoncentrować się na tutejszych świątyniach. Jedną z tych najważniejszych jest Świątynia Luksorska, której zwiedzenie jest głównym celem turystycznych wizyt w tym mieście.

Dolina Królów: wśród królewskich grobów

To jedna z najważniejszych i najbardziej intrygujących nekropolii na świecie, którą można ujrzeć na terenie Teb Zachodnich. W tym właśnie miejscu powstawały grobowce faraonów z XVIII-XX dynastii. Ostatnim panem Egiptu, który spoczął na terenie tej doliny, był Ramzes XI. Dolinę tę większość z nas kojarzy jednak z najsłynniejszym ze wszystkich tutejszych grobowców – grobowcem Tutenchamona. Odkryty przez Cartera w 1922 roku, stał się znany głównie dzięki serii nieszczęśliwych zgonów wśród tych, którzy jako pierwsi weszli do jego wnętrza. Klątwa Tutenchamona do dziś skutecznie pobudza wyobraźnię nie tylko miłośników Egiptu, ale wszystkich osób, dla których tajemnicze historie są najlepszą zachętą do podróży po Egipcie.

Asuan: nie tylko tama

Asuan to miasto wyjątkowe. Wysoka Tama oraz potężne Jezioro Nasera są jego symbolami, choć na turystów czeka tu znacznie więcej atrakcji. Wyspa Kitchenera to miejsce, które podczas wizyty w Asuanie każda z nas powinna zobaczyć. Zwiedzanie wyspy sprawi wiele radości tym kobietom, które fascynują się ogrodnictwem. Tutejszy ogród to miejsce wyjątkowe, a spacer w otoczeniu niezwykłych roślin egzotycznych każdej z nas sprawi wiele radości. Po podróży wzdłuż Nilu relaks w otoczeniu tak wspaniałej zieleni z pewnością okaże się wspaniałym doświadczenie.

W Dolinie Nilu czeka moc wspaniałych atrakcji i bezcennych zabytków. Odkrywanie ich piękna każdej z nas może dostarczyć wielu niezwykłych wrażeń. Rejsy po Nilu są zatem jedną z tych atrakcji, z których warto skorzystać przynajmniej raz w życiu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *