Shadow

Dieta odchudzająca dla mężczyzn

Wszyscy pragniemy dobrze wyglądać. Bez znaczenia jest tutaj wiek czy płeć. Choć utarło się, że w kontekście odchudzania najczęściej mówimy o kobietach, to jednak mężczyźni również się odchudzają i tego potrzebują. Mówią jednak o tym znacznie mniej, a więcej działają.

 

 

Nie istnieją jakieś diety odchudzające specjalnie przeznaczone tylko dla mężczyzn. Różnica polega tutaj jedynie na kaloryczności posiłków, zatem będzie ona wyższa o około 400- 500 kalorii niż w diecie przeznaczonej dla kobiet. Zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn najlepsze są diety spersonalizowane, czyli ułożone przez dietetyka specjalnie dla danej osoby. Takie diety są bardziej precyzyjnie dobrane do trybu życia danej osoby, rodzaju wykonywanej pracy, możliwości finansowych a także brane są pod uwagę preferencje żywieniowe.

 

Dieta odchudzająca dla mężczyzn powinna rozpocząć się od redukcji tkanki tłuszczowej. Zatem obniżamy kaloryczność posiłków, rezygnujemy alkoholu, napojów gazowanych, słodyczy i tłustych potraw. Posiłki komponujemy z przewagą białka: chude mięso i wędliny, nabiał oraz duże ilości warzyw i owoców. Do posiłków porannych i obiadu dodajemy nieco węglowodanów, w postaci kasz, ciemnego ryżu, makaronu i pieczywa. Kolacja powinna być białkowa z dodatkiem warzyw.

 

Oczywiście taka dieta nie wystarczy, aby schudnąć. Konieczne będzie wprowadzenie aktywności fizycznej i na początek muszą to być ćwiczenia aerobowe. Dopiero, gdy nieco schudniemy, to dołączamy trening siłowy, aby ukształtować mięśnie.

 

Oczywiście mężczyźni muszą pamiętać o tym, aby posiłki jadać regularnie, zawsze pamiętać o śniadaniu, które powinno zawierać węglowodany. Do tego konieczne jest picie dużych ilości wody niegazowanej. Tylko takie kompleksowe działanie sprawi, że schudniemy stopniowo, ale efektywnie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *