Shadow

Dieta jajeczna

Osoby, które walczą ze zbędnymi kilogramami zainteresują się z całą pewnością dietą jajeczną, która jest prawdziwym hitem ostatnich miesięcy. Większość osób, która była na tej diecie schudła szybko i bez wielkich wyrzeczeń. Zatem przyszedł i czas na ciebie.

Dieta jajeczna jest jak sama nazwa wskazuje dietą opartą głównie na jajkach. Do tego istotne jest, aby były to jajka tylko gotowane. Dieta ta została opracowana, choć lepiej by pasowało tu słowo wymyślona, przez amerykańskich dietetyków, którzy stwierdzili, że przez dwa tygodnie diety zdrowemu organizmowi nic złego się nie stanie, a co najważniejsze, mamy 100% pewność, że schudnie. W tej diecie jemy zatem gotowane jajka z niewielką ilością warzyw i tłuszczu. Do tego pijemy duże ilości wody. W ciągu dnia zalecane jest trzy posiłki.

W tej diecie nie ma nic nadzwyczajnego, gdyż logiczne jest, że gdy odstawimy wszelkie węglowodany i tłuszcze, a będziemy jeść białko to zaczniemy szybko tracić na wadze. Tylko przy okazji wzrośnie nam cholesterol, brakować nam będzie witamin i minerałów. Do tego dojdzie brak energii, osłabienie, złe samopoczucie i kłopoty z układem pokarmowym. Nadmiar białka, bowiem sprawia, że organizm się rozleniwia, występują zaparcia i problemy z nerkami.

Promotorzy diety zalecają podczas diety picie dużych ilości wody, aby oczyszczać organizm i nie doprowadzać do zaparć. Jednak w wielu przypadkach to może nic nie dać i organizm i tak zastrajkuje. Zdobędziemy, więc upragnioną wagę, jednak zyskamy pogorszenie się stanu zdrowia i najpewniej powrót do starej wagi.

Wszystkie diety oparte tylko na jednym produkcie, gdzie nie dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów kończą się zazwyczaj efektem jo- jo. Oczywiście możliwe jest utrzymanie tej wagi, jednak po zakończeniu diety musielibyśmy zmienić swój sposób życia na zdrowy i aktywny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *