Shadow

Czym sugerować się w wyborze portfela?

Dopóki naszym światem nie zawładnął jeszcze elektryczny pieniądz, to właśnie portfel stanowić będzie niezbędny gadżet każdej kobiety oraz mężczyzny. Niezależnie od tego czy jest on aktualnie pełny czy jednak świecie niejednokrotnie pustkami, to musi być zarówno trwały, jak i praktyczny. Z całą pewnością powinien również podobać się właścicielowi, gdyż wyjmowany jest z kieszeni czy torebki co najmniej jeden raz dziennie.

Słyszy się często, iż szczytem głupoty jest zakup portfela za swoje ostatnie pieniądze. Być może coś w tym jest. Jednak należy obstawać przy opcji, iż jeśli model będzie tani, kiepski jakościowo, jak i wymieniać go będziemy co kilka miesięcy, to jest to oczywiście jeszcze mniej rozsądne.

Materiały, które są najczęściej stosowane do tego, aby wykonywać portfel:

  • skóra,
  • skóra „ekologiczna”, czyli syntetyczna,
  • nylon,
  • bawełna,
  • cordura,
  • poliester.

Jak nie trudno się domyśleć, skórzane portfele, stanowią modele z półki określanej jako najwyższa. Każdy producent, któru uważa się za renomowanego, używa właśnie tego materiału. Dzieje się tak głównie dlatego, ponieważ skóra jest estetyczna oraz odpowiednio zabezpieczona (lakierowana albo garbowana). Portfele skórzane męskie oraz damskie dzięki temu stają się bardziej odporne na przecieranie się.

Skórzane portfele kojarzyć się mogą przede wszystkim z klasyką oraz estetyką. Te, które zazwyczaj są zrobione z tekstyliów, uważa się za sportowe albo nieformalne. Pamiętajmy więc, że jeśli zależy nam na tym, aby portfel posłużył nam przez wiele kolejnych lat – należy w niego zainwestować. Chyba lepiej posiadać dobrej jakości produkt, niż biegać co kilka miesięcy do sklepu, bo coś się przetarło. Nieprawdą jest również to, iż skórzane portfele są zarezerowane tylko dla starszych ludzi. Na rynku pojawia się coraz większa ilość modeli, które trafia w gust nawet nastolatka. Sklepy tak naprawdę ścigają się w ofertach i chcą wprowadzać coraz to większe nowości.

W portfelu liczy się także funkcjonalność. Istotne jest, aby zapięcie było porządne, ale też wygodne. Spora część portfeli została wyposażona w dwa zapięcia:

  • zapięcie na drobne, które zabezpiecza przed ich wypadaniem,
  • zamykające portfel.

Jeśli chodzi o portfele męskie, to często nie posiadają dodatkowego zewnętrznego zapięcia. Mężczyźni tak naprawdę noszą portfel w kieszeni. Często ciaśniej i przez to zawartość nie jest dobrze zabezpieczona przed wypadnięciem. Jeżeli ktoś jest przezorny, to warto wybrać model, który posiada zabezpieczający pasek lub jest zapinany na zamek.

Przed zakupem portfela, który zdążyliśmy już sobie wybrać, należy go kilkakrotnie otworzyć i zamknąć. Istotne jest sprawdzenie czy można to uczynić szybko i sprawnie, czy jednak mechanizm się zacina. Dzięki temu nie zablokujemy kolejki przy kasach, kiedy będziemy męczyć się z otworzeniem portfela.

Pojemność portfela jest kolejną ostatnią rzeczą. Zależy ona w głównej mierze od ilości kieszeni oraz schowków. Jeśli wybierzemy dobrze dopasowany portfel, to pozwoli to nam na zmieszczeniu w środku wszystkiego, co jest nam potrzebne.

Przeczytaj także