Shadow

Czym kierować się przy zakupie odzieży dla niemowląt?

Przyszli rodzice często mają sporo problemów z wybraniem odpowiedniej garderoby dla swojego dziecka, które niedługo ma przyjść na świat. Na co wobec tego powinno się zwrócić szczególną uwagę, kompletując ubranka dla niemowląt?

Jest taka odzież dla dzieci, która po prostu musi znaleźć się w szafie – zalicza się do niej między innymi body, śpioszki, pajacyki, lekkie i cieplejsze kaftaniki czy czapeczki. W sklepach można znaleźć dzisiaj mnóstwo różnych ubranek dziecięcych, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko kolorami i rozmiarami, ale również krojami, materiałami czy sposobami zapięcia. Ważne jest wobec tego wybranie takich, które będą dawały dziecku pełen komfort.

Śpioszki i pajacyki to must have
Jak wspomnieliśmy już na wstępie, śpioszki i pajacyki zaliczane są do najbardziej potrzebnych dziecku ubranek. Są one też bardzo wszechstronne, ponieważ mogą być zarówno noszone samodzielnie, jak i również z innymi ubrankami, na przykład kaftanikami lub jako piżamy dziecięce. W sklepach można znaleźć je w różnych wariantach – z krótkimi i długimi rękawkami i nogawkami, dlatego można dopasować je do pory roku.

Na guziczki czy na zatrzaski?
Do wyboru są zarówno ubranka zapinane na zwykłe guziczki, jak i na zatrzaski. Co będzie lepsze? Zatrzaski, czyli napy są zdecydowanie bardziej praktyczne, ponieważ dziurki na guziczki mogą z czasem zacząć się wyrabiać. Warto zatem zdecydować się na zatrzaski – ubieranie dziecka będzie wtedy znacznie szybsze i wygodniejsze. Warto poszukiwać też takich ubranek, które mają jak najwięcej zapięć, na przykład są rozpinane w kroku czy na długości nogawek – wtedy będzie można wymienić pieluszkę bez zdejmowania ubrania.

Jakie materiały będą najlepsze?
Nie można zapominać także o odpowiednich materiałach. Najlepsza będzie bawełna – dzisiaj nawet tanie ubranka dla niemowląt wykonane są z tego włókna, ale dla pewności warto sprawdzić metkę ze składem materiału. Tkaniny syntetyczne, na przykład poliester, nie przepuszczają tak dobrze powietrza, dlatego też nie są polecane, ponieważ mogą nasilać pocenie się i doprowadzić do przegrzania.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *