Shadow

Czy rolety zewnętrzne chronią przed włamaniami?

W zasadzie każdy decyduje się na montaż jakichś elementów zasłaniających okna. Mogą to być klasyczne firanki, zasłony, żaluzje, rolety wewnętrzne, czy też wreszcie – rolety zewnętrzne. Te ostatnie stosuje się nie tylko z tych powodów, dla których montuje się pozostałe przysłony. Jest tu również jeden aspekt dodatkowy, a mianowicie ochrona przed włamaniem. Czy rzeczywiście rolety montowane na zewnątrz chronią przed tym zagrożeniem?

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne

Warto w tym miejscu wspomnieć o specjalistycznych roletach antywłamaniowych. Jest to specjalny rodzaj rolet, które posiadają pancerz, schowany w taki sposób, aby od zewnątrz nie dało się do niego dostać. Tego typu elementy zapewniają bardzo skuteczne zabezpieczenie przed włamaniem. Niemniej mowa tutaj o specjalistycznych konstrukcjach, dostępnych w wysokich cenach. Decydują się na nie w zasadzie tylko podmioty komercyjne, które trzymają w swoich obiektach wyjątkowo wartościowe mienie. A co ze standardowymi roletami zewnętrznymi? O tym w dalszej części tekstu.

Klasyczne rolety a ochrona przed włamaniem

Standardowe rolety to grupa różnorodnych produktów, wykonywanych z różnych materiałów. Niemniej jakościowe produkty zawsze są wykonywane z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Oznacza to, że rolety takie istotnie utrudniają włamywaczom przedostanie się do okien. Sforsowanie zwyczajnych rolet zewnętrznych, pod warunkiem ich wysokiej jakości, jest co prawda możliwe, jednak wymaga dużo czasu i fachowych umiejętności. Tym samym wielu włamywaczy uda się w ten sposób powstrzymać, inni natomiast zostaną zatrzymani na dostatecznie długo, aby możliwe było wezwanie policji lub ochrony.

Podsumowując, rolety zewnętrzne jak najbardziej mogą stanowić skuteczne zabezpieczenie przed włamaniami, jeszcze skuteczniej chroniąc przed wandalami. Poza tym roleta zewnętrzna ma za zadanie ochronić dom przed promieniami słonecznymi, deszczem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Wszystko to jednak uda się tylko pod warunkiem wyboru rolet wysokiej jakości.

Przeczytaj także