Shadow

Czy ozdobny album ze zdjęciami to dobry pomysł na prezent?

Albumy fotograficzne na zdjęcia to najpopularniejszy sposób eksponowania i równocześnie skutecznego przechowywania papierowych fotografii. Właśnie dzięki albumom nasze cenne wspomnienia, zapisane na fotograficznych kadrach, mogą przetrwać przez wiele lat.

Oprócz praktycznego charakteru piękne albumy fotograficzne stanowią także elegancką ozdobę domu, gdyż bardzo dobrze prezentują się na książkowych regałach. Dlatego też album z wydrukowanymi odbitkami zdjęć jest także bardzo dobrym pomysłem na niepowtarzalny prezent. 

 

Jakie rodzaje albumów są najlepsze?

Papierowe fotografie nieustannie są niebywale popularne. Właśnie dlatego internetowe laboratoria fotograficzne przeżywają prawdziwy rozkwit. W szczególności usługa, którą jest wywoływanie zdjęć online, bije rekordy popularności.  

Zdjęcia cyfrowe zapisane w telefonie na karcie SD lub na komputerowym dysku są oczywiście bardzo przyjemne i lubimy je przeglądać. Jednak zdjęcia papierowe mają specyficzny urok i przypominają nam dawne czasy. Tradycyjna fotografia zawsze sprawiała nam wiele przyjemności. Obecnie, aby trafić na wyjątkowe ujęcia, musimy przekopać się przez wiele plików. Natomiast papierowe zdjęcia możemy oglądać trzymając je w dłoniach, możemy je obracać, przeglądać pod różnymi kątami, dotykać oraz w ostateczności zawiesić na ścianie. Te sensoryczne doznania stanowią o ich wyjątkowości. Jednak musimy zadbać, aby były one dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami. Właśnie dlatego bardzo istotne jest, aby wybrać właściwy album. W fotolabach oraz w sklepach z akcesoriami fotograficznymi dostępnych jest wiele różnych rodzajów albumów na zdjęcia. Są to albumy ze stronami papierowymi do wklejania zdjęć oraz z miejscem na opis, albumy z foliowymi kieszonkami, czy też albumy kieszonkowe. Ten ostatni rodzaj charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Dlatego też jest bardzo poręczny i można go zabrać ze sobą, wybierając się np. w podróż. Najpopularniejsze są jednak klasyczne albumy fotograficzne na zdjęcia w formatach 9X13 lub 10X15 cm. Mają one zazwyczaj stylową, elegancką oprawą. Doskonale nadają się więc na albumy rodzinne, w których umieszczamy zdjęcia z różnych uroczystości np. komunii, imienin, czy też świąt.

Z kolei albumy na zdjęcia dla dzieci zazwyczaj posiadają zdobione postaciami z bajek okładki i charakteryzują się intensywną kolorystyką.

Dlatego też, jeśli zamierzasz sprawić przyjemność wybranej osobie to oprócz eleganckiego albumu, warto także wywołać zdjęcia i je w nim umieścić. Wtedy będzie to bardzo osobisty i przyjemny upominek i z całą pewnością sprawi prawdziwą przyjemność obdarowanej osobie.

Polecamy!

 

Przeczytaj także