Shadow

Ćwiczenia odchudzające na brzuch

Brzuch to newralgiczna część naszego ciała i to nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Otyłość brzuszna, która występuje u ponad 30% naszej populacji wskazuje na to, że mamy ogromny problem z tą właśnie częścią ciała.

 

 

Aby zatem nasz brzuch był szczupły i fajnie umięśniony, to konieczne jest wykonywanie ćwiczeń odchudzających na brzuch. I tutaj niestety zmartwię nieco tych, którzy jeszcze o tym nie słyszeli: nie istnieją ćwiczenia odchudzające tylko brzuch.

 

Jeżeli zatem należymy do tej grupy, która ma nieco za dużo tłuszczyku właśnie w okolicach brzucha, to konieczne jest schudnięcie całościowe. Ćwiczenia zatem rozpoczynamy od tradycyjnych aerobów, zatem biegamy, skaczemy na skakance, jeździmy na rowerze i jeździmy na rolkach. Dopiero, gdy zaczniemy zrzucać kilogramy wraz z tkanką tłuszczową, to włączamy ćwiczenia siłowe, które pomogą nam ładnie ukształtować mięśnie brzucha. I tutaj robimy:

-klasyczne brzuszki

-brzuszki z unoszeniem nóg do góry

-tzw. brzuszki naprzemienne, najpierw do lewej a potem do prawej nogi

-plank, czyli klasyczna deska.

 

Ćwiczenia są proste i każdy będzie potrafił je zrobić. Ważne jest, aby rozpoczynać od kilkunastu powtórzeń i z każdym dniem zwiększać liczbę powtórzeń. Konieczne jest również zmienianie ćwiczeń, co kilka dni, tak, aby mięśnie sprawniej pracowały i żeby było szybciej widać efekty naszych zmagań. Można plan swoich ćwiczeń ułożyć sobie od razu na cały tydzień i tak przez trzy dni robić aeroby, dzień przerwy, dwa dni siłowych i znów przerwa.

 

Aby nasze ćwiczenia przyniosły efekty w postaci szczupłego i umięśnionego brzuszka, to koniecznie musimy zmienić również naszą dietę. Podstawą muszą być białka, warzywa, owoce, ciemne pieczywo i woda niegazowana. Tej ostatniej wypijajmy nawet 3-4 litry na każdy dzień.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *