Shadow

Ćwiczenia na uda w pięć minut

jak zrobić makaron

Zbliża się sezon wiosenny, potem lato, wakacje i plażowanie. Aby każda z nas z dumą założyła nowy kostium, to warto już teraz pomyśleć o odpowiednich ćwiczeniach, które ujędrnią ciało i sprawią, że nasze uda wyszczupleją.

Masywne uda to problem wielu kobiet, zarówno tych młodych jak i starszych. Stanowią problem estetyczny i stwarzają problemy przy wyborze ubrań. Ciężko znaleźć bowiem spodnie w odpowiednim rozmiarze, aby pasowały zarówno w talii i jednocześnie w udach.

Aby dobrze czuć się w swoim ciele, warto poświęcić co dziennie pięć minut na wykonanie ćwiczeń na uda. Najprostsze z nich to wszelkie wymachy nóg, zarówno w pozycji stojącej jak i w leżącej. Przykładowo leżymy na boku i wykonujemy wymachy prostych nóg ku górze. Czynność powtarzamy dwadzieścia razy na każdą nogę. Ćwiczenie wykonujemy początkowo powoli, z każdym dniem zwiększając tempo tak, aby w finałowej fazie wykonać to ćwiczenie w minutę.

Drugą minutę ćwiczeń poświęcamy na klasyczne przysiady. Idealnie wysmuklą uda i jednocześnie ujędrnią pośladki. Robimy tyle powtórzeń ile wyjdzie nam przez minutę. Pozostałe trzy minuty poświęćmy na skakanie na skakance. Jest to proste ćwiczenie, które nie tylko wysmukli uda, ale również sprawi, że spalimy nadmiar tkanki tłuszczowej, przyspieszymy metabolizm i poprawimy kondycję organizmu.

Te proste ćwiczenia wykonywane w każdy dzień bardzo szybko dadzą pożądane rezultaty. Już po miesiącu treningu zobaczymy pierwsze efekty. Aby umocnić efekt ćwiczeń warto również wykonywać regularnie masaż ud, wykorzystując do tego gąbki sizalowe lub specjalne masażery. Do tego dołączamy odpowiednie kosmetyki i mamy gwarantowane, że nasze uda latem będą o wiele smuklejsze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *