Shadow

10 cech bezpiecznej zabawki

Czy zabawki, które kupujemy w sklepach są bezpieczne dla naszych dzieci? Czy w ogóle rodzice przed dokonaniem zakupu przyglądają się zabawkom pod kątem bezpieczeństwa? Zastanówmy się zatem co to znaczy bezpieczna zabawka.

Bezpieczna zabawka to przede wszystkim zabawka dobrana prawidłowo do wieku dziecka. Choć na producentach ciąży obowiązek prawny oznaczania wszystkich zabawek pod kątem wieku, to jednak nie zawsze rodzice zwracają na to uwagę.

Sprawdzajmy czy na zabawce znajduje się znaczek CE, który oznacza, że zabawka była sprawdzona przez producenta pod kątem bezpieczeństwa i śmiało możemy kupić ją dziecku.

Zwracajmy uwagę czy zabawka nie posiada zbyt małych elementów dla naszego dziecka lub takich, które łatwo można zdemontować lub oderwać.

Bezpieczna zabawka to również taka, która nie posiada ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się podrapać lub skaleczyć.

Bardzo ważne jest też to czy zabawka posiada instrukcję obsługi i montażu w języku polskim.

Gdy zabawka posiada Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny, to możemy mieć pewność, że jest W 100% bezpieczna dla naszego dziecka.

Pozostałe oznaczenia, które świadczą o przeprowadzonych atestach to:
-TUV
-FSC
-PEFC.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *