Shadow

Co zrobić jeśli niemowlę przemarznie?

Odpowiedni ubiór dla niemowlaka spędza często sen z powiek młodym mamom. W większości przypadków bojąc się o to, że pociecha przemarznie ubierają za dużo warstw i przegrzewają dzieci. Co jednak zrobić jeśli niemowlę przemarznie?

Gdy zauważymy, że nasz maluch przemarzł na spacerze, to jak najszybciej powinniśmy udać się w ciepłe miejsce, najlepiej powrócić ze spaceru do domu. Najpierw należy dziecku podać ciepłą herbatkę lub jeżeli karmimy piersią, to przystawić do piersi. Następnie przebieramy dziecko z odzieży, którą miało na sobie, gdyż mimo przemarznięcia, spodnia część ubrania może być spocona i wówczas łatwo o infekcję. Podczas przebierania warto wykonać delikatny masaż zmarzniętych stópek i rączek, wówczas szybciej powróci prawidłowe krążenie. Ogrzane jedzeniem i odpowiednim ubrankiem dziecko szybko powróci do prawidłowej temperatury.

Aby nie dopuszczać do przemarznięcia niemowlaka to koniecznie musimy ubierać go w bawełniane ubranka w sposób wielowarstwowy.  Zawsze na spacer zabieramy dodatkowy kocyk, który przyda się przy zmianie pogody i termos z ciepłą herbatką.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *