Shadow

Co warto wiedzieć o rozstępach?

rozstepy co warto wiedziec

Rozstępy są bardzo częstą przypadłością kobiet, choć zdarzają się również u mężczyzn. Dotyczą osób zarówno szczupłych jak i puszystych. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, aby umieć im przeciwdziałać lub też z nimi walczyć.

Co warto wiedzieć o rozstępach?

W wyniku osłabienia się warstw skóry, powstają na niej niewielkie blizny, które nazywane są rozstępami. Pojawiają się najczęściej na:

-brzuchu

-udach

-piersiach

-pośladkach

-biodrach.

W początkowej fazie rozstępy są koloru czerwonego, z czasem stają się białe, perłowe i coraz wyraźniejsze. Jeszcze niedawno uważano, że jedyną przyczyną ich powstawania jest osłabienie skóry spowodowane nagłym rozciągnięciem, jak na przykład rośnięcie brzucha podczas ciąży. Obecnie po wieloletnich badaniach naukowcy twierdzą, że przyczyn rozstępów należy szukać w zaburzeniach kory nadnerczy. W wyniku tych zaburzeń zostaje zmniejszona produkcja kolagenu w skórze, co w konsekwencji prowadzi do pękania skóry. Natomiast rozciąganie skóry, jest obecnie traktowane, jako drugi z kolei czynnik ryzyka.

Dlatego u niektórych osób, mimo rozciągnięcia skóry, nie dochodzi do rozstępów, gdyż gospodarka hormonalna nie jest zaburzona.

Aby nie dopuścić do powstawania rozstępów warto regularnie stosować masaże skóry, nie doprowadzać do nadwagi, stosować balsamy ujędrniające skórę i maski na ciało. Jeżeli natomiast rozstępy już się pojawiły to stosujmy mocniejsze środki jak serum na rozstępy, które w początkowej fazie może osłabić i spowolnić powstawanie kolejnych. Najlepsze rezultaty osiągniemy jednak poddając się serii zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *