Shadow

Co niemowlakowi na kolację

Każda mama chce, aby jej maleństwo przespało całą noc, aby i ona mogła nieco odpocząć. Niektóre maluchy jednak uporczywie budzą się w nocy nawet kilka razy, bo są głodne. Co podać, więc niemowlakowi na kolację, aby lepiej zaspokoić jego głód?

Dzieciom do czwartego miesiąca życia nie można podać nic innego poza mlekiem, ale po ukończeniu 4-mc mamy już większe pole do popisu. Po pierwsze można zagęścić mleko w butelce kleikiem ryżowym lub kukurydzianym. Można również spróbować podać kaszkę mleczno-ryżową, ale UWAGA – niektóre dzieci po kaszce mają zaparcia, więc możemy w ogóle nie przespać nocy.

Są również specjalne słoiczki „na dobranoc” od Hipp. Hipp produkuje również specjalne kaszki i kleiki na dobranoc – osobiście nie testowała, więc nie powiem czy sycą dziecko bardziej od zwykłych kaszek czy nie.

Jeśli i to nie skutkuje, może twojemu maleństwo również za dnia nie wystarcza samo mleko, więc rozważ ze swoim lekarzem czy nie wprowadzić w jadłospis malucha większej ilości stałych pokarmów lub czy nie zagęszczać mu za każdym razem mleka.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *