Shadow

Co muszą mieć sale weselne? Szukamy najlepszej

Wybór sali weselnej jest jednym z najważniejszych nie tylko dla narzeczonych, ale także dla ich gości. To właśnie jej wystrój oraz otoczenie decyduje o tym, jaki będzie charakter przyjęcia. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając salę weselną. Od czego zacząć organizację wesela?

Organizację wesela zaczynamy od kilku istotnych czynników. Po pierwsze, ustalamy czy ślub będzie kościelny, czy tylko cywilny. Dlaczego jest to tak istotne? W dużej mierze chodzi głównie o przygotowania. Ślub cywilny możemy zorganizować zdecydowanie szybciej niż kościelny. Wpływ na to ma kilka kwestii. Przede wszystkim decydując się na przysięgę w kościele, musimy dostarczyć do kancelarii liczne dokumenty. Do tych najważniejszych należy akt chrztu. Z uzyskaniem tego zaświadczenia nie ma większego problemu, jeżeli mieszkamy w swojej rodzimej parafii. Jeżeli jednak aktualnie mieszkamy w innym mieście, w którym ma odbyć się także ślub, konieczna będzie wizyta w kościele, w którym jesteśmy zgłoszonymi parafianami. To właśnie w tej kancelarii uzyskamy nie tylko akt chrztu, ale także zgodę na zawarcie związku małżeńskiego w innej parafii.

Dodatkowo narzeczeni, którzy chcą wziąć ślub kościelny, muszą odbyć obowiązkowe nauki przedmałżeńskie. Kurs ten może trwać od jednego weekendy do nawet 10 miesięcy. Wszystko zależy bowiem od tego, w jakiej formie organizuje go wybrany przez nas kościół. Po zakończeniu kursu małżeńskiego czeka nas jeszcze kilka wizyt w poradni małżeńskiej. Ilość tych spotkań bardzo często zależy od tego, w jakim stopniu uczestniczymy w zajęciach. Należy bowiem zwrócić uwagę, że są one indywidualne. Jeżeli więc zależy nam na szybkim ich zakończeniu, warto się do nich przyłożyć. Zazwyczaj w poradni musimy się pojawić minimum 4 razy. W przypadku ślubu kościelnego czeka nas także wizyta w kancelarii w celu ustalenia zapowiedzi oraz otrzymania karteczki do spowiedzi. Wszelkich szczegółowych informacji udzieli nam ksiądz, gdyż każda parafia może mieć inne postępowanie w tej kwestii.

Kiedy zacząć poszukiwania sali weselnej?
Poszukiwanie sali weselnej najlepiej jest rozpocząć, kiedy mamy już wybrany nie tylko termin ślubu, ale także jego godzinę. Dlaczego jest to tak ważne? „Obdzwaniając” sale weselne pierwszym pytaniem, jakie zazwyczaj słyszymy, dotyczy właśnie terminu ślubu. Dlaczego natomiast godzina jest tak istotna? Jeżeli będziemy zainteresowani otrzymaniem oferty większość menedżerów lub właścicieli o nią pyta. Ta informacja potrzebna jest do określenia, o której mniej więcej zacznie się przyjęcie. Łączny czas wesela może mieć wpływ na otrzymaną ofertę cenową, gdyż im większa planowana liczba godzin tym sala zaproponuje więcej dań na ciepło oraz przystawek.

Sala weselna – to musi mieć
Ustalając warunki współpracy z daną salą weselną, zwróćmy szczególną uwagę na szczegóły. Podjęcie decyzji odnośnie do samego menu jest jedną z najprostszych rzeczy. Jeśli wesele ma odbyć się latem, dobrze jest dopytać, gdzie będzie przechowywany alkohol oraz w jaki sposób będzie ustawiany na stołach. – Zazwyczaj możemy się spotkać z dwoma możliwościami. W pierwszym wypadku alkohol umieszczany jest w wiaderkach z lodem, w drugim butelki przechowywane są w oddzielnej zamrażarce, dzięki czemu na stół trafią oszronione – zwraca uwagę Katarzyna Zupka z https://wedding.pl/. Jednym z kolejnych istotnych szczegółów, o których często zapominamy, jest dopytanie o to, gdzie na stole znajdują się napoje. Czemu jest to tak istotne? Jeżeli dzbanki z sokami oraz butelki z napojami gazowanymi zostaną umieszczone na skraju stołu, jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, przechodząc, po prostu je strąci. Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji warto z

Sale weselne – gdzie szukać?
Współcześnie wiele par szukanie sali rozpoczyna w internecie. Rzeczywiście, jest to aktualnie jedna z najbardziej popularnych możliwości. Miejsc, gdzie znajdziemy sale weselne jest całkiem sporo. Jednym z nich jest portal: https://wedding.pl/sale-weselne/warszawa. Sieć pozwala nam bowiem nie tylko na zapoznanie się z opisem lokalu czy zdjęciami. Niektóre sale weselne zamieszczają przykładowe menu wraz z cennikiem. Tego rodzaju działa dla narzeczonych istotne znaczenie. Pozwala bowiem na zorientowanie się, jak kształtuje się oferta rynkowa.

Przeczytaj także