Shadow

Co lepsze dla niemowlaka – śpioszki, czy pajacyki?

Wiele młodych mam staje przed dylematem- co sprawdzi się lepiej: śpioszki czy może pajacyki? Każda mama chce przecież, by maluszkowi było wygodnie i ciepło. Zarówno śpioszki, jak i pajacyki przeznaczone są dla niemowląt, zarówno jedna, jak i druga część garderoby ma swoje plusy i minusy. Zastanówmy się, która z tych części garderoby sprawdzi się lepiej.

Śpioszki

Śpioszki to klasyczne niemowlęce ubranko jednoczęściowe, które łączy się z kaftanem lub body. Śpioszki niemowlęce to ubranko, które rozpina się na ramionach i w kroku. Napki na ramiączkach mają ułatwić zdjęcie ubranka, napki w kroku natomiast mają przyspieszać proces zmiany pieluszki. Śpioszki zazwyczaj ubiera się na kaftan. Mają długie nogawki zakrywające stópki.

Pajacyki

Pajacyk jest ubrankiem podobnym do śpioszków, z tą różnicą jednak, że pajacyk okrywa całe ciałko dziecka. Ma długi rękaw, nogawki z zakrytymi stópkami. Dostępne są pajacyki rozpinane na zamek błyskawiczny lub na napki. To, jaki pajacyk wybierzemy zależy od tego, jak chcemy go ubierać. Jeśli pod pajacykiem będzie inne ubranie, możemy skusić się na pajacyk zapinany na zamek, nie ma wówczas ryzyka zrobienia dziecku krzywdy, skóra nie będzie podrażniona. Kiedy jednak pajacyk ma służyć jako piżamka do spania, pod spodem nie ma innego ubranka, napy sprawdzą się więc o wiele lepiej.

Warto sprawdzić jedno i drugie!

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy lepszym rozwiązaniem są śpioszki czy pajacyk. To dwa rodzaje ubranek, które sprawdzają się w podobnych okolicznościach. Biorąc pod uwagę fakt, że pajacyk okrywa całe ciało, lepiej sprawdzi się zimą, co nie oznacza, że śpioszki na zimę są zupełnie nieodpowiednie. Pamiętajmy o tym, że śpiochy łączymy zazwyczaj z body czy z kaftanem, a wówczas zyskujemy ciepłe ubranko. Każde dziecko jest inne, każde reaguje inaczej i inaczej odbiera otaczający świat. Najlepszym sposobem na rozwiązanie wątpliwości jest sprawdzenie, który rodzaj garderoby będzie dziecku bardziej odpowiadał i który będzie bardziej praktyczny w naszym konkretnym przypadku.

Przeczytaj także