Shadow

Jak kupić buty, które przetrwają niejeden sezon

Niestety, ale częstym problemem przy kupnie butów, jest fakt, że wytrzymują sezon, może dwa, a czasem nawet i krócej. Tanie buty, wyprodukowane z tworzyw sztucznych i materiałów o niskiej odporności na warunki panujące na dworze po prostu szybko niszczeją. Chcąc więc kupić obuwie na lata, warto postawić na naturalną skórę.

Buty skórzane mają w sobie wiele zalet. Przede wszystkim jest materiałem trwałym, dzięki czemu zakupionymi butami możemy się cieszyć przez długi czas. Nie da się również ukryć, że buty ze skóry są najwygodniejszym typem obuwia, rozciąganie się skóry sprawia, że już po kilku godzinach noszenia butów idealnie dopasowują się one do stopy. Naturalna skóra daje się również łatwo barwić, a także zapewnia odpowiednią wentylację, dzięki czemu stopa się nie poci i może swobodnie oddychać, unikamy tym samym obaw o nieprzyjemne zapachy dochodzące z naszych stóp.

Oprócz zalet znajdą się oczywiście również minusy, a należy do nich z pewnością dbanie o buty. O ile przy butach szmacianych bez obaw można wyprać je w pralce, o tyle te skórzane należy regularnie czyścić. Jeśli nie dopuścimy do przemoczenia skóry, to będziemy się cieszyć jej naturalnym wyglądem przez długi czas, a pomogą nam w tym różnego rodzaju pasty i spraye ochronne, które są ogólnie dostępne.

Warto również zadbać o dobrą wkładkę do butów. Te, które wykonane są z tworzywa sztucznego, często po kilku godzinach stają się nieprzyjemne dla stopy, natomiast te wykonane z naturalnej skóry z pewnością zwiększą komfort ich noszenia.

Ważna w obuwiu jest również podeszwa, tutaj w większości modeli znajdziemy podeszwy wykonane z tworzywa sztucznego, jedynie w niektórych męskich pantoflach dostępne są skórzane podeszwy, jednak te nie lubią kontaktu z twardym podłożem. Jednak przy dzisiejszej technologii bez obaw możemy zdecydować się również na podeszwy klejone dobrych marek.

Kobiety wybierające buty na szpilkach powinny zwrócić również uwagę na wyprofilowanie podeszwy oraz stabilność obcasów. Podczas wielogodzinnego chodzenia na szpilkach, to właśnie te dwa elementy pomogą nam o zmaksymalizowanie wygody noszenia takich butów.

Jak więc kupować skórzane buty?
Z pewnością warto zwrócić uwagę na te marki, które gwarantują wysoką jakość sprzedawanego obuwia. Możemy natrafić na firmy, które to w głównej mierze specjalizują się w sprzedaży butów wykonanych ze skóry. Do tego typu sklepów zaliczamy https://cozabuty.pl/ , który z pewnością warto odwiedzić.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup obuwia wykonanego ze skóry, musimy się również nauczyć o nie dbać. Regularne pielęgnowanie butów ze skóry przedłuży ich żywotność. Jeśli nie wiemy, jakie środki do czyszczenia i impregnacji obuwia skórzanego wybrać, to najlepiej zapytać o poradę sprzedawcę, który nam te buty sprzedał. Prócz pielęgnacji butów ze skóry, należy je również odpowiednio przechowywać. Zawsze powinniśmy wysuszyć umoczone buty skórzane w naturalnych warunkach, bez suszenia na kaloryferze itp. Odkładając zaś obuwie do szafy, najlepiej umieścić do środka zmięte gazety, a same buty zapakować do pudełka, w którym zostały kupione. Tak przechowywane i pielęgnowane buty skórzane będą mogły posłużyć nam naprawdę bardzo, bardzo długo.

Buty skórzane o które odpowiednio dbamy z reguły nie wymagają napraw, jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, to w przeciwieństwie do butów z tworzywa sztucznego, można je bardzo łatwo naprawić, załatać i przywrócić ich naturalny wygląd.

Przeczytaj także