Shadow

Baterie umywalkowe nablatowe – modne i funkcjonalne rozwiązanie w łazience!

Baterie umywalkowe nablatowe - modne i funkcjonalne rozwiązanie w łazience!

Każda łazienka składa się z wielu elementów. Należy zauważyć, że na przestrzeni lat produkty, które się w niej znajdują zmieniły nie tylko swoją estetykę, ale i funkcjonalność. Jednym z lepszych przykładów są baterie łazienkowe. Jeszcze kilkanaście lat temu wybierane były zazwyczaj modele ścienne natynkowe. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się baterie umywalkowe nablatowe. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat? Jeśli tak nie czekaj i koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Dlaczego warto jest wybrać baterię umywalkową nablatową?

Jak sama nazwa wskazuje baterie umywalkowe nablatowe montowane są na blacie. Modele te obecnie cieszą się dużą popularnością, spowodowaną tym, że niezwykle modne są umywalki nablatowe, szczególnie te w kształcie mis.Umywaki te są praktyczne oraz wyjątkowo designerskie. Sprawdzą się w każdej łazience, bez względu na rozmiar czy stylistykę. Oczywiście mogą w ich przypadku zostać zamontowane baterie ścienne, jednak dużo częściej spotykane są baterie nablatowe przede wszystkim ze względu na swoją estetykę.

Baterie nablatowe są dostępne w różnych stylach i rozmiarach, dzięki czemu łatwo dopasować je do swoich indywidualnych preferencji. Mogą być wykończone w stylistyce nowoczesnej, retro, industrialnej czy klasycznej.  Mogą mieć jeden lub dwa uchwyty, a także różne rodzaje wylewek i warianty kolorystyczne. Dostępne są baterie czarne, złote, grafitowe czy w kolorze postarzanej miedzi. W porównaniu do tradycyjnych baterii ściennych, baterie umywalkowe nablatowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe w montażu, co oznacza, że ​​można je zamontować w każdym miejscu na blacie lub umywalce. Są również łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ nie ma konieczności czyszczenia ściany wokół baterii. Ważne jest jednak to, na jaki model się zdecydujemy. Na rynku są bowiem baterie umywalkowe nablatowe, które są gorszej jak i lepszej jakości.

chromowana bateria umywalkowa

Czym kierować się podczas wyboru baterii umywalkowej nablatowej?

Jak wspomnieliśmy wyżej na rynku dostępne są baterie łazienkowe gorszej, jak i lepszej jakości. Z pewnością podczas ich wyboru powinno kierować się kilkoma zasadami, by wybrane modele były nie tylko długo ergonomiczne, ale także i bezawaryjne czy łatwe w czyszczeniu. Z pewnością korzystniej jest wybrać kran do umywalki pochodzący od sprawdzonego, renomowanego producenta, takiego jak: Grohe, Hansgrohe, Kludi, Tres, Omnires. Poza tym warto jest upewnić się czy bateria do umywalki wyposażona jest w ceramiczną głowicę. Jest ona gwarantem jej płynnej i długiej pracy.

Istotny jest także sam materiał, z którego bateria została wykonana. Jednym z lepszych jest mosiądz, który nie tylko jest wyjątkowo trwały, ale także i odporny na korozję. Wybierając baterię do łazienki w innym kolorze niż chrom, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na powłokę. Jednymi z lepszych są powłoki PVD, które znajdują się w bateriach umywalkowych Omnires. Powłoka PVD jest trwała, idealnie gładka. Tego rodzaju powłoki stosowane są na co dzień podczas produkcji dobrej jakości sprzętów medycznych. Wybierając armaturę do łazienki, warto sprawdzić czy ma ona dodatkowe funkcje, dzięki którym podczas normalnego użytkowania, można zmniejszyć zużycie wody. Są to różnego typu ograniczniki przepływu, przyciski eco czy po prostu perlatory, które znajdują się najczęściej na końcu wylewki.

Przeczytaj także