Shadow

50 zł za ubezpieczenie życia – czy to wystarczy?

Powodem, dla którego najczęściej odchodzimy od zakupu polisy na życie, są finanse. Jednak wielu z nas niepotrzebnie postrzega polisę jako sporej wagi obciążenie. Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy pełen jest tanich i wartych uwagi rozwiązań. Trzeba jedynie wiedzieć na co dokładnie zwracać uwagę przy zakupie konkretnego produktu.

W naszym życiu pojawia się wiele ważnych momentów, szczególnie gdy podejmujemy kluczowe decyzje,  kupujemy i urządzamy w najmniejszych detalach mieszkanie, powiększamy rodzinę, czy dbamy o zdrowie. Dlatego, aby tego wszystkiego nie stracić – przynajmniej w wymiarze finansowym – warto się ubezpieczyć.

Ubezpieczyciel, wiek i porównywanie ofert

Na składkę miesięczną może mieć wpływ to, u kogo się ubezpieczymy. Branża ubezpieczeniowa jest aktualnie bardzo elastyczna i większość towarzystw posiada szeroki zakres ofert – zarówno tanich, jak i droższych. Nasza składka miesięczna może wynosić 50 zł, 100 zł, jak i więcej – adekwatnie do sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydujemy.

Wpływ na wysokość składki ma też firma ubezpieczeniowa i jej renoma. Zatem warto sprawdzić pozycję na rynku ubezpieczeniowym, opinie innych klientów oraz miejsca w najnowszych notowaniach rankingu. Można również sprawdzić jak wysoka składka ubezpieczenia na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl może nam przysługiwać przy konkretnej grupie ubezpieczeniowej czy przy określonym wieku.

Wiek posiada spore znaczenie w branży ubezpieczeniowej. Im więcej mamy lat, tym wyższe ryzyko zachorowania – przez co ubezpieczyciel może odmówić szerszego zakresu ochrony, wykluczyć pewne choroby, na wypadek których będziemy chronieni oraz wymagać od nas szczegółowych badań kontrolnych.

W momencie, gdy ustalimy zarówno nasze środki, jak i formę ochrony – warto porównywać oferty, aby mieć pełen obraz ofert, które mogą nas zainteresować. Dzięki temu spokojnie wybierzemy najlepszy produkt ubezpieczeniowy. Sposobem najszybciej skracającym dystans między klientem a ubezpieczycielem jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. Warto też sprawdzić www.rankingubezpieczennazycie.pl/a/ranking-ubezpieczen-oszczednosciowych/aviva-zycie-nowa-perspektywa/15.html

Niska składka w polisie grupowej

Równie istotny jest zakres ochrony. Im niższa składka, tym niższy zakres ochrony. Jednak ta zasada nie obowiązuje w przypadku każdej oferty ubezpieczeniowej. Dla wielu osób najbardziej korzystną propozycją może okazać się ubezpieczenie grupowe. Jest to rozwiązanie łączące umiarkowany zakres ochrony z stosunkowo niską składką. Wybierając taki wariant przez porównywarkę nie trzeba posiadać zatrudnienia w wieloosobowej firmie, gdzie popularne „grupówki” zazwyczaj występują.

Przy ubezpieczeniu grupowym z powodzeniem możemy oczekiwać niskich składek, nawet rzędu 50 zł miesięcznie. Ubezpieczenie grupowe może chronić nas na wypadek śmierci, choroby, wypadku czy utraty zdolności do pracy.

Zanim jednak zakupimy konkretną, tanią ofertę – zapoznajmy się dokładnie z wyłączeniami odpowiedzialności. Ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od wypłacenia świadczeń w określonych przypadkach. Powinny być one jasno i precyzyjnie określone, bez możliwości dowolnej interpretacji. Wyłączenia odpowiedzialności najczęściej dotyczą szkód, które ponosimy z własnej winy, jak na przykład prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Aby polisa na życie była maksymalnie satysfakcjonująca, musimy dokładnie znać warunki umowy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *