Shadow

5 powodów, dla których warto wybrać meble z litego drewna

Jeśli planujesz zmianę wystroju w swoim mieszkaniu, a dodatkowo gustujesz w tradycyjnej, rustykalnej lub skandynawskiej stylistyce, weź pod uwagę meble z litego drewna. Ten materiał to dobry wybór dla osób wymagających. Drewniane meble sprawdzą się nawet w pokojach alergików. Są stworzone do sypialni, pokojów dziecięcych i salonów. Efekty będą tym lepsze, jeśli sztuczne impregnaty zamienione zostaną na te naturalne. Co więcej, drewno jest bardzo praktyczne: ma właściwości antystatyczne i higroskopijne. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto postawić na meble z litego drewna.

1. Jakość wykonania

2. Wybór eko

3. Meble z litego drewna a różne style wnętrzarskie

4. Dla niezdecydowanych

5. Względy praktyczne

Meble z litego drewna są droższe od tych ze sklejki czy płyty MDF. W tym przypadku jednak cena przekłada się na konkretne atuty.

Jakość wykonania

Nie jest tajemnicą, że meble z litego drewna służą latami. Spełnią wymagania kilku pokoleń, a wykonana w zgodzie z tradycyjnym wzornictwem witryna drewniana będzie cieszyć oko i dziadków, i wnucząt. W odróżnieniu od mebli skręcanych z płyt, te przeżyją przeprowadzkę bez uszczerbku. Są także niepowtarzalne. Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Rozkład słojów i inne niuanse oznaczają unikalność.

Wybór eko

Meble z litego drewna produkowane są z tworzywa w stu procentach odnawialnego. Jeśli zamiast egzotycznych gatunków zdecydujesz się na lokalne drewno z regularnie odnawianych lasów, wpiszesz się w modne trendy bliskości natury, jednocześnie wspierając polską działalność.

Meble z litego drewna a różne style wnętrzarskie

Marzy ci się mieszkanie w stylu skandynawskim? A może w twój gust wpisuje się tradycyjny wiejski klimat? Drewno pasuje także do pomieszczeń nowoczesnych i loftowych. Niezależnie od tego, na jaką stylistykę zdecydujesz się ostatecznie, możesz mieć pewność, że tego rodzaju wyposażenie stanowić będzie dobry wybór.

Dla niezdecydowanych

Lubisz zmieniać wystrój wnętrza? Modyfikując dodatki, możesz zrobić to tanim kosztem, a jednocześnie mieć pewność, że meble z litego drewna stanowić będą dobrą jakościowo bazę każdej aranżacji. Samo drewno jest na tyle wdzięcznym materiałem, że możliwe są jego różne odsłony, kolory i kształty. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

Względy praktyczne

Meble drewniane sprzyjają alergikom. Sprawdzają się w pokojach dziecięcych, salonach, sypialniach. Nie przyciągają kurzu, a ewentualne zabrudzenia łatwo można usunąć. Zawsze prezentują się pięknie, a wiek tylko dodaje im uroku.

Przeczytaj także