Shadow

10 sposobów na spójną i funkcjonalną garderobę

sposoby na garderobę

Kobieca szafa nie tylko w żartach pęka w szwach. Tak jest w rzeczywistości i faktem też jest to, że choć pełna fatałaszków, to zazwyczaj kobieta nie ma w co się ubrać.

Choć mężczyźni uważają, że to tylko kobiece fanaberie, to jednak większość kobiet naprawdę nie ma w co się ubrać, gdyż ubrania są źle dobierane. W rezultacie mamy pełną szafę sukienek, swetrów, spodni, tylko takich, które nie pasują ani na naszą sylwetkę, ani też do rodzaju wykonywanej pracy, ani też do siebie. Nie można więc z nich komponować różnych zestawów, więc zazwyczaj chodzimy na okrągło w tym samym i zazwyczaj nie czujemy się z tym dobrze.

Jeżeli więc twoja szafa wygląda podobnie, to czas zrobić w niej wielkie porządki:

1.Segregujemy odzież na kategorie: bluzki do bluzek, koszulki do koszulek, spodnie do spodni itd. Wszystko po kolei przymierzamy i sprawdzamy czy odzież jest na ans dobra i czy w ogóle ją ubierzemy.

2.Te rzeczy, których nie mieliśmy na sobie przynajmniej od roku wyrzucamy lub przeznaczamy do sprzedaży. Tak samo postępujemy z odzieżą zniszczoną czy uszkodzoną, tylko tutaj od razu wyrzucamy do kubła.

3. Teraz kolej na szukanie par: Sprawdzamy po kolei, do jakich innych ubrań z naszej szafy pasuje każda sztuka. Idealnie by było aby każda bluzka czy spódnica pasowała choć do trzech różnych bluzek, marynarek, tak aby można z niej było stworzyć kilka zupełnie odmiennych stylizacji. Odzież, która nam się podoba a nie pasuje do żadnych stylizacji, powinna być zapisana na kartce i przy kolejnych zakupach dokupimy do nich coś pasującego.

4.Ubrania układamy w szafie kategoriami. Drobne przedmioty wkładamy do szuflad i pudeł. W ten sposób prościej nam będzie coś znaleźć i zapanować nad porządkiem.

5.Kolejne ubrania dokupujemy według zasady: każda kolejna sztuka odzieży musi pasować przynajmniej do dwóch, trzech innych ubrań z naszej szafy.

6. Kupujemy tylko doleż dobrego gatunku, gdyż wytrzymuje o wiele dłużej niż ta za kilkanaście złotych.

7. Bazujemy na stylu klasycznym, gdyż on nigdy nie wychodzi z mody.

8. Na szaleństwa pozwalamy sobie głównie w dodatkach: apaszki, paski, okulary czy torebki.

9.W każdej kobiecej szafie musi się znaleźć: biała koszula, czarny lub beżowy trencz, jeansy, czarna sukienka i czarne szpilki, biały top i granatowy żakiet.

10. Ubrania zawsze przymierzamy w sklepie i sprawdzamy nie tylko rozmiar ale też zastanawiamy się czy pasuje do naszej figury i do czego daną rzecz założymy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *