Shadow

Zabawki dla dzieci – towar taki jak inne

Zabawki dla dzieci, mimo iż są dedykowane specjalnemu odbiorcy – dziecku i jednym z ich głównych zadań jest stymulowanie jego rozwoju a często też edukacja, są towarem jak wszystkie inne towary dostępne na rynku. Zabawki dla dzieci poddają się modom, sezonowym zastojom, eksplozjom zakupów a przy okazji kształtują gospodarkę a przez część branż same są kształtowane.

Zabawki dla dzieci nie pozostają w oderwaniu od całej branży związanej z rozrywką. Zabawki wylansowane stają się bohaterami (przykładem lalki Barbie) kreskówek, wylansowane kreskówki stają się natchnieniem dla przemysłu zabawkarskiego i napędzają popyt na określony asortyment zabawkarski.

A edukacja? Tutaj sprawa jest znacznie trudniejsza, ponieważ edukacja, w świecie zabawek sprzedaje się trochę gorzej niż super – bohaterowie. Zabawki dla dzieci, te o podwyższonych walorach edukacyjnych, wciąż są niedoceniane, choć często niedoceniane przez producentów i handel. Poszukiwania tego typu zabawek w sklepach z zabawkami są często koszmarem, bo edukacja sprawia wrażenie pozornej. Niszowe zabawki edukacyjne są często na wagę złota.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *