Shadow

Wystawa #SysłoArt w La Cafeine w Poznaniu oraz w najmniejszej galerii świata we Wrocławiu

Przekaż 1,5% podatku na rzecz Artysty Tomasza Jakuba Sysło

Tomasz Jakub Sysło – polski artysta, performer, tworzący w stylu pop-art – zaprezentował swoje prace w La Cafeine w Poznaniu. Pasjonaci mogą podziwiać szereg obrazów olej na płótnie w ramach wystawy „Retrospektywa”. Dzieła Artysty są prezentowane także w najmniejszej galerii świata we Wrocławiu. W ostatnich latach Artysta stworzył nowe cykle digital i olejne „Anioły”, „Red Energy” i „Kwiaty”. W lipcu 2024 planuje wystawę swoich dzieł podczas Urban Art Area 4 by Leonarda Art Gallery na warszawskim Służewcu.

WESPRZYJ CZŁOWIEKA POZYTYWNEGO W JEGO ART DZIAŁANIACH! Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Tomasz Jakub Sysło 16782.

W życiu sami stawiamy sobie bariery z pozoru nie do przekroczenia. I w ten właśnie sposób robimy z siebie ludzi bojących się wychodzić poza schematy. Ale owe blokady, jakiekolwiek by nie były, da się zawsze pokonać. Wystarczy tylko porzucić egoizm, bo ten zabija wszelką empatię – emocję tak mocno deficytową w dzisiejszym świecie. W swojej sztuce zajmuję się takim modelowaniem i przekształcaniem rzeczywistości, by była dobra i wygodna dla wszystkich. Wykorzystuję swój talent, by obnażać niewygodne absurdy codzienności: mentalne, komunikacyjne czy fizyczne, umieszczając w swoich dziełach treści w prosty, pozytywny sposób tłumaczące, co jest dobre, a co złe w życiu” – mówi Tomasz Jakub Sysło.

Artysta zlicytował też na rzecz WOŚP swój obraz pt. „Miłosne poruszenie serc”. TFURCA jest społecznikiem i cały czas pokonuje bariery też m.in. w ludzkich głowach. Od ponad 30 lat porusza się na wózku inwalidzkim.

Artysta jest rozpoznawalny ze względu na swój znak – charakterystyczną kreskę i postać komiksowego ludzika / postaci / rzeźby z Wysp Wielkanocnych MOAI, które wykorzystuje do tworzenia obrazkowych, malarskich historii z pozytywnym przekazem.

Twórczość SYSŁO ART jest często porównywana do prac Jean-Michel Basquiat’a – amerykańskiego artysty tworzącego w latach 80-tych XX wieku (zmarł w 1988 roku w wieku 27 lat). Początkowo uprawiał graffiti, później zajął się malarstwem, był przedstawicielem nowego ekspresjonizmu. Jego obrazy cechowały się połączeniem prymitywnej sztuki afrykańskiej, współczesnej „sztuki ulicy”, napisów, elementów komiksu oraz archetypów kultury. W 1985 Basquiat pojawił się na okładce „The New York Times”, a jego prace pokazywano na osobnych wystawach, także w Europie.

#TFURCA #art #thinkdata #popart #sztuka #printy #malarstwo #streetart #canvas #SYSŁOART #Sysło

Tomasz Jakub Sysło – artysta plastyk, grafik, malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, członek Wrocławskiej Rady Kultury przy Prezydencie Wrocławia, influencer, społecznik, specjalista mediów społecznościowych.

Tomasz Jakub Sysło. Artysta, który rysuje swoje pozytywne kreski i kolory, maluje obrazy i murale. Kreuje dobre i wartościowe treści. Ilustruje rzeczywistość. Zawsze #thinkdada Jest też aktywnym działaczem społecznym. Swoją wiedzą dzieli się ze studentami, młodzieżą i nie tylko. Wspiera dobre działania i walczy z barierami też m.in. w ludzkich głowach. Od ponad 30 lat porusza się na wózku inwalidzkim.

Rozpoznawalny ze względu na swój znak – charakterystyczną kreskę i postać komiksowego ludzika / postaci / rzeźby z Wysp Wielkanocnych MOAI, które wykorzystuje do tworzenia obrazkowych malarskich, graficznych historii z pozytywnym przekazem. Społecznie wrażliwy z wyjątkowym zmysłem obserwatora. Kreator dobrej energii, siłacz w walce o słabszych, swoimi artystycznymi wcieleniami, zaznaczył się na mapie Wrocławia niczym bohater komiksowy walczący o innych poprzez walkę o siebie.

https://www.instagram.com/tomaszjakubsyslo/

https://www.linkedin.com/in/syslo/

https://www.facebook.com/tomaszjakubsyslo

https://www.instagram.com/tfurca/

PODCAST https://www.spreaker.com/show/thinkdada-mysli-sztuka-spokoj

VLOG https://www.youtube.com/user/tfurca

Przekaż 1,5% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: Tomasz Jakub Sysło 16782

Donacje:

https://patronite.pl/tomaszjakubsyslo

https://zrzutka.pl/pdsshb

https://buycoffee.to/tfurca

Źródło zdjęć: Notatka prasowa GENESIS PR

Przeczytaj także