Shadow

Skuteczny lek na alergię

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach problemy alergologiczne są wszechobecne i można zaliczyć je do schorzeń cywilizacyjnych. Na ich pojawianie się ma wpływ szereg czynników, często niezależnych od osoby dotkniętej tą przypadłością, na przykład zanieczyszczenie powietrza, chemikalia, a także pojawienie się alergii po określonym czasie, w którym organizm był wystawiony na działanie danej substancji. Czasem jednak to naturalne substancje, na przykład pyłki kwiatów, krzewów i roślin, które pojawiają się w okresie letnim i wiosennym, wywołują alergię. Co więc zrobić, gdy takie problemy się pojawią? Odpowiedzią jest Contrahist Allergy.

Contrahist Allergy – czym jest?

Contrahist Allergy, jak sama nazwa wskazuje, jest lekiem na różnego rodzaju alergie. Jego działanie bazuje na wykorzystaniu substancji czynnej zwanej lewocetyryzyną. Jest to substancja z grupy antyhistamin, która uniemożliwia alergenowi wywołanie określonej reakcji alergicznej. Reakcja alergiczna powstaje wtedy, gdy osoba cierpiąca na alergię ma kontakt z alergenem. Wtedy to w organizmie następuje wyrzut substancji zwanej histaminą, która odpowiada za reakcje alergiczne w postaci pokrzywki, świądu, łzawiących oczu, problemów ze śluzówką nosa, a także za ataki duszności w przypadku astmy oskrzelowej.

Contrahist Allergy działa w ten sposób, że uniemożliwia wyrzut histaminy, gdy organizm ma kontakt z alergenem. Efektem jest brak objawów alergicznych i niesamowicie niewielkie ryzyko duszności.

Kiedy stosować i w jaki sposób?

Lek należy stosować zawsze wtedy, kiedy dana osoba może być narażona na działanie alergenów, a więc w okresach wiosennych i letnich, rzadziej jesiennych (wszystko zależy od osobistych reakcji). Lek należy brać raz na dobę w dawce nieprzekraczającej 5 miligramów, ponieważ lewocetyryzyna jest stosunkowo silną antyhistaminą, zwiększanie dawki jest więc niezalecane.

Contragist Allergy mogą stosować dorośli i dzieci, które ukończyły szósty rok życia. Contrahist Allergy jest lekiem bezpiecznym i nie powoduje senności u osób, które go przyjmują, ponieważ lewocetyryzyna jest antyhistaminą drugiej generacji, nie ma więc działania sedatywnego.

Kiedy nie stosować preparatu?

Preparatu nie należy stosować u osób, które wykazują nietolerancję na jakikolwiek składnik leku w tym na główną substancję czynną, czyli lewocetyryzynę, a także na hydroksyzynę i pochodne piperazyny.a

Przeczytaj także