Shadow

Redukcja cellulitu – jakie metody będą najskuteczniejsze?

Wahania poziomu estrogenów, zastój płynu międzykomórkowego, zaburzone krążenie, nadwaga, niektóre leki, dieta obfitująca w sól, tłuszcze i węglowodany, używki (alkohol, papierosy) czy nawet siedzący tryb życia. Wszystko to sprawia, że na skórze zaczynają pojawiać się nieestetycznie wyglądające zmiany, określane mianem cellulitu lub niechlubnej skórki pomarańczowej. Czy są sposoby na jej pozbycie? Czy wystarczająca będzie zmiana stylu życia? Wszystko to oczywiście przyniesie dobre efekty, jednak skuteczna redukcja cellulitu może mieć miejsce tylko wtedy, kiedy będzie wykonana pod okiem doświadczonego eksperta w tej dziedzinie.

Jakie zabiegi zmniejszą widoczność cellulitu?

Rynek kosmetyczny oferuje nam szerokie możliwości. Do dyspozycji są nowoczesne technologie, które z jednej strony zapewniają komfort i bezpieczeństwo, z drugiej natomiast maksymalną skuteczność. Jedną z form redukcji cellulitu (https://odnovapoznan.pl/redukcja-cellulitu) jest zabieg określany mianem karboksyterapii. Jego zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych, w wyniku których zmniejsza się (lub całkowicie zanika) widoczność skórki pomarańczowej. Wiele oczywiście zależy od stopnia zaawansowania zmian skórnych oraz częstotliwości poddawania się zabiegowi. Na czym polega? Redukcja cellulitu przy użyciu karboksyterapii polega na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla podskórnie, używając do tego specjalnego urządzenia oraz cieniutkiej igły. Zadaniem gazu jest przyspieszenie przepływu krwi i stymulacja skóry do produkcji kolagenu, w efekcie czego staje się ona gładsza i bardziej elastyczna. Zabieg karboksyterapii jest mało inwazyjny, a przy tym bezpieczny. W związku z tym nie wymaga specjalnej pielęgnacji po zabiegu. Jedynym wskazaniem jest unikanie sauny i basenu, a także zachowanie higieny w miejscach wkłucia igły.

Co jeszcze pomoże przy redukcji cellulitu?

Oprócz karboksyterapii, polecaną metodą w walce ze skórką pomarańczową jest zabieg Cellu Contour. To specjalny program zabiegowy stworzony do walki z cellulitem, który nie dość, że niweluje lub całkowicie eliminuje widoczność zmian na skórze to dodatkowo chroni przed tworzeniem się nowych. Jego innowacyjne działanie opiera się na działaniu detoksykującym, wzmacniającym elastyczność i jędrność tkanek, a także odżywiającym i rewitalizującym. Redukcja cellulitu przy użyciu Cellu Contour jest zabiegiem celowanym, spersonalizowanym. Oznacza to, że preparaty używane do jego eliminacji są tak dobierane, aby skutecznie oddziaływały na określony typ cellulitu – tłuszczowy, włóknisty, obrzękowy lub mieszany. Gdzie można wykonać taki zabieg? W Poznaniu ma go w swojej ofercie salon od.NOVA, prowadzony przez wykwalifikowaną kosmetolog – p. Magdalenę Piosik.

Przeczytaj także