Shadow

Odchudzanie po czterdziestce

Każda kobieta chce być piękna i bez znaczenia jest tutaj wiek. Jeżeli źle czujemy się we własnym ciele, mamy nadmiar kilogramów, to też odbija się na całym naszym życiu zarówno prywatnym jak i zawodowym. Warto czasem pomyśleć tylko o sobie i spróbować schudnąć nawet po czterdziestce.

Metabolizm każdego człowieka z wiekiem zwalnia, dlatego też nieco trudniej jest po czterdziestce schudnąć niż na przykład będąc nastolatką. Jest to jednak możliwe dzięki prawidłowo dobranej diecie i aktywności fizycznej. Kobiety po czterdziestce to zazwyczaj aktywne zawodowo mamy i żony, które swoje życie dzielą pomiędzy pracą a domem. Często nie starcza już czasu dla siebie. Trzeba zatem to zmienić, tak, aby bez wyrzutów sumienia móc kilka razy w tygodniu znaleźć czas dla siebie. Konieczna jest zatem pomoc męża i dzieci w wykonywaniu codziennych obowiązków i ich nowy podział.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli nam się uda schudnąć, to już na stałe musimy pozostać przy pewnych nawykach, które sprawią, że znów nie przytyjemy. Zatem zdrowa dieta bez nadmiaru słodyczy, mnóstwo warzyw i owoców, unikanie żywności wysoko przetworzonej i regularne picie wody niegazowanej sprawią, że zawsze będziemy czuły się lekko i świeżo. Do tego regularny wysiłek fizyczny przynajmniej trzy razy w tygodniu i nawet po czterdziestce będziemy mogły się pochwalić super figurą.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *