Shadow

Jaki jest idealny prezent dla 2 latka?

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Ciężko stwierdzić, czy dany upominek zainteresuje dziecko i czy będzie chciało się bawić podarowaną zabawką. Im młodsze dziecko, tym zadanie jest trudniejsze, a półki sklepowe uginające się pod masą różnego rodzaju propozycji dla najmłodszych, wcale tego nie ułatwiają. Przyjrzyjmy się, jakie są nasze propozycje na zabawki dla 2 latka.

Zabawki wspierające sprawność ruchową

Dwulatki są w ciągłym ruchu, mają niespożyte zasoby energii i ciężko jest je zainteresować czymś na dłużej. Dlatego warto postawić na coś, dzięki czemu będą mogły rozwijać swoją sprawność fizyczną. Jedną z propozycji zabawki dla 2 latka jest hulajnoga i jeździk (2 w 1). Jest to świetne rozwiązanie, które może posłużyć na dłużej. Dołączone siodełko sprawia, że początkowo jest ciekawym, stabilnym jeździkiem dla młodszego dziecka, a po jakimś czasie pełni funkcję hulajnogi dla starszaka.

Kolejną propozycją jest tunel. Po złożeniu zajmuje mało miejsca i można schować go wszędzie, zaś rozłożony gwarantuje mnóstwo zabawy. Dziecko może przechodzić przez niego na czworakach lub czołgają się, będzie również świetnym miejscem na stworzenie bazy. Około 2 urodzin, dzieci zaczynają się fascynować kopaniem i bieganiem za piłką. Dlatego też coś tak niepozornego i prostego, może okazać się idealną zabawką dla 2 latka. Zabawa nią niesie nieograniczone możliwości, gdyż można ją wykorzystać na mnóstwo sposobów.

Zabawki do zabaw tematycznych

Dziecko w wieku 2 lat, powoli zaczyna rozumieć istotę zabaw tematycznych. Aby mu to ułatwić, możemy kupić mu zabawki, które są stworzone do tego typu zabaw. Jedną z nich jest drewniana kuchnia. Niezależnie czy chłopiec, czy dziewczynka – z pewnością większość dzieci uwielbia bawić się w gotowanie. Garnki, patelnie oraz różne akcesoria kuchenne mogą sprawić mnóstwo radości, a zabawa może nie mieć końca. Do tego zabawkowe warzywa na rzep oraz specjalny nożyk do ich krojenia, mogą okazać się świetną zabawką dla 2 latka, która dodatkowo rozwinie jego zdolności manualne. Zestaw lekarski to kolejna propozycja zabawki dla 2 latka. Niesie on mnóstwo możliwości – można bawić się w lekarza z rodzicami i rodzeństwem lub też leczyć misie i lalki. Dodatkowo oswaja lęk malucha przed wizytami u pediatry – nie ma lepszego sposobu na pozbycie się lęków niż zabawa. Mali chłopcy, z pewnością się ucieszą z zestawu małego majsterkowicza. Różnego rodzaju śrubokręty, młotki, wkrętarka oraz inne akcesoria mogą zapewnić zabawę na długie godziny.

Przeczytaj także