Shadow

Jak podkreślić kolor oczu?

Natura spisuje się bezbłędnie i zawsze dopasowuje kolor karnacji do koloru oczu, włosów i oprawy oczu. Wszystko to wygląda naturalnie i bardzo pięknie. Oczywiście, gdy dorastamy, zaczynamy się sobie krytycznie przyglądać i często stwierdzamy, że absolutnie w naszym przypadku natura się pomyliła. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które wciąż zmieniają sobie kolor włosów, wkładają szkła kontaktowe, aby zmienić kolor oczu i wykonują mnóstwo innych zabiegów, aby zmienić to wszystko, nad czym tak mocno napracowała się natura.

Nie trzeba wcale drastycznych zmian i korekt, aby poprawić swój wygląd. Najczęściej wystarczy umiejętne podkreślenie tego, co mamy pięknego i dyskretne ukrycie niedoskonałości. Zastanówmy się, zatem jak podkreślić kolor oczu, aby nasza twarz wyglądała korzystnie?

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że podkreślamy kolor oczu, a nie je malujemy. Zatem dobieramy kolory do typu urody, koloru oczu i włosów, a także do pory dnia i okazji. Na dzień wybieramy delikatne i prawie niewidoczne kolory, jedynie na wieczorne wyjścia możemy nieco zaszaleć.

Makijaż oczu najlepiej rozpocząć od nałożenia podkładu, który nakładamy również na powieki. Dopiero teraz malujemy kreskę, która otworzy oko i tutaj pamiętamy o tym, aby była cienka i delikatna. Najlepiej malować ją na samym styku z rzęsami i końcówki nieco unieść do góry. Teraz możemy nałożyć nieco koloru na powieki i najlepiej sprawdzą się tutaj delikatne kolory.

Panie o ciepłym typie urody powinny wybierać spośród brązów, zieleni, a kobiety o zimnym typie dobrze wyglądają w szarościach, błękitach czy fioletach. Bez względu na to, jaki kolor zastosujemy, to pamiętajmy o tym, że w wewnętrznym kąciku oka należy położyć jasny kolor, a na zewnętrznym ciemniejszy. Cały makijaż należy wykończyć tuszem do rzęs, który podkreśli oko i sprawi, że nasza twarz będzie bardziej wyrazista.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *