Shadow

Guma fitness

Jeżeli dbasz o swoją kondycję fizyczną i często ćwiczysz w zaciszu własnego domu, to warto dla urozmaicenia treningów zaopatrzyć się w jakieś sprzęty sportowe do domu. Oczywiście nie każdego stać na zakup drogich bieżni czy rowerów treningowych i alternatywą tu jest guma fitness. Tania, wielofunkcyjna i zajmuje w domu mało miejsca.

 

 

Guma fitness, czyli znany wszystkim ćwiczącym ekspander lub siódemka to bardzo fajny sprzęt do urozmaicenia sobie ćwiczeń w zaciszu domowym. Jak sama nazwa wskazuje gumy są stosowane w ćwiczeniach fitness, ale również idealnie nadają się również do rozciągania i do ćwiczenia niektórych partii mięśni.

 

Producenci ekspanderów wciąż ulepszają to urządzenie, tak, aby pomagało w wykonywaniu większej ilości ćwiczeń. Guma zatem pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, poprawia koordynację ruchów, wzmacnia kondycję, zwiększa ruchowość w stawach, wyrabia mięśnie klatki piersiowej, rąk, ramion, nóg i brzucha. Co też niezwykle istotne, budowa ekspanderów pozwala na dopasowanie do indywidualnych preferencji ćwiczącego. W niektórych modelach jest możliwość zmieniania ustawień gum, ich natężenia i dopasowania w ten sposób do swoich preferencji oraz do rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

 

Gumy fitness służą zarówno do ćwiczeń, które mają za zadanie przyczynić się do zrzucenia zbędnych kilogramów, jak również do wyrobienia mięśni. Co też niezwykle istotne, ekspandery idealnie sprawdzają się również, jako sprzęt do rehabilitacji. Warto, aby osoby po różnych urazach zaopatrzyły się w ten sprzęt i z jego pomocą wykonywały codzienną gimnastykę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *