Shadow

Growbox- dlaczego warto się na niego zdecydować?

Groxbox to nic innego jak specjalny namiot, który służy do uprawy roślin. W swoim założeniu, namiot ten ustawiamy gdzieś w mieszkaniu, a jest nam on niezbędny do tego, aby w jego wnętrzu móc stworzyć roślinom idealne warunki do wzrostu. Teoretycznie, taki namiot dla roślin możemy spróbować stworzyć samodzielnie, często jednak biorąc pod uwagę fakt, że trzeba skompletować przynajmniej kilka akcesoriów do tego, aby funkcjonował on dobrze- czasem korzystniej jest się zdecydować na gotowy zestaw. Szczególnie, jeśli jesteśmy osobami początkującymi i dopiero testujemy takie rozwiązanie na własny użytek.

Jakie zalety posiada growbox?

Wewnątrz takiego namiotu można tak naprawdę uprawiać wszystko i to bez względu na porę roku. Dzięki specjalnym lampom doświetlającym, a także dzięki srebrnym lub białym ściankom namiotu (wyłożonym specjalnym materiałem refleksyjnym), które odbijają światło, zapewniamy roślinom odpowiednią jego dawkę nawet wtedy, kiedy jest zima, a dzień jest bardzo krótki. W growboxie możemy kontrolować poziom wilgotności i go podnosić- poprzez niewielki nawilżacz lub poprzez namoczony keramzyt lub spaghnum. Dodatkowo, umieszczony wewnątrz wentylator zapobiega gniciu i pojawianiu się chorób grzybowych zapewniając właściwą cyrkulację powietrza. W taki oto sposób warunki wewnątrz namiotu faktycznie mogą być zbliżone do idealnych, a my możemy cieszyć się sukcesami w uprawie nawet bardzo wymagających gatunków i odmian.

Kiedy posiadanie growboxu się sprawdzi i dla kogo?

Z pewnością, takim namiotem będą zachwyceni wszyscy pasjonaci roślin oraz kolekcjonerzy rzadkich gatunków. Kupując rośliny tropikalne zazwyczaj trzeba im zapewnić dużą ilość światła, a także wilgotność powietrza, już na etapie ich aklimatyzacji po podróży. Growbox będzie do tego celu idealny. Jest to też rozwiązanie sprawdzające się w przypadku osób, które chcą sobie na własny użytek produkować żywność w pełni ekologiczną i zdrową. Otrzymane w taki sposób zbiory będą się charakteryzowały wysoką jakością.

Jaki growbox wybrać na start?

Za pewne szybko zorientujemy się, że namiot dla roślin może mieć różne wymiary- od naprawdę małych i kompaktowych rozwiązań po naprawdę spore produkty, w których zmieści się wiele roślin. Dużo więc zależy od naszych potrzeb, od tego, jak wiele okazów ma się zmieścić w środku oraz jak dużą ilością wolnej przestrzeni w domu dysponujemy. Pamiętajmy bowiem o tym, że taki namiot musi się w pewien sposób wpasować w układ naszego mieszkania. Jeśli dopiero chcemy przetestować uprawianie roślin w takim namiocie- możemy się zdecydować na produkt niewielkich rozmiarów z podstawowym wyposażeniem. Namiot jest lekki i prosty do skonstruowania, co nie zajmuje zbyt wiele czasu. Profesjonalny growbox kupić można pod adresem https://maxgrowshop.pl/.

Przeczytaj także