Shadow

Domowy biznes dla kobiet.

Marzenia o własnym biznesie ma wiele kobiet. Część z nich te marzenia urzeczywistnia i spełnia się zawodowo. Jednak jest spora część pań, które boją się postawić ten pierwszy krok i wizja własnej firmy pozostaje tylko w sferze marzeń. A szkoda.

Co zatem zrobić i jak się odważyć na taką samodzielność?

Przede wszystkim potrzebny jest pomysł, choć on zazwyczaj już u wielu kobiet jest i wiąże się z ich pasjami, zainteresowaniami i codziennymi zajęciami. Warto inwestować w takie wydawać by się mogło prozaiczne rzeczy, bo są one potrzebne każdemu i w każdym momencie jego życia. Zatem sprawdzi się na pewno pomysł prowadzenia cateringu, pieczenia ciast na zamówienie, urządzania przyjęć, dekoracji sal na uroczystości, sprzątania mieszkań i instytucji, pilnowanie dzieci, szycie, projektowanie biżuterii i robienie ozdób. Pomysłów naprawdę jest dość sporo i każda pani domu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Coś co lubi i umie dobrze robić.

Są jednak i takie osoby, którym marzy się własna firma a nie mają pomysłu dla siebie. Nie umieją szyć, gotować czy piec smacznych ciast? Co zatem robić?

Proponujemy otworzyć firmę, która będzie sprzedawać akcesoria do gotowania z nadrukami. Mam tu na myśli ozdabianie fartuszków, ściereczek kuchennych i rękawic ciekawymi napisami, które dodadzą każdej kuchni ciekawego wyglądu i sprawią, że mycie naczyń stanie się przyjemniejsze. Jakie napisy wykonywać?

To już zależy od was i od własnych pomysłów. Warto stworzyć jakiś unikatowy wzór, który będzie kojarzony z naszą firmą i zmieniać w nim tylko napisy. Jest to obecnie trend bardzo modny i podobający się wielu osobom. Nie trzeba też tutaj żadnych specjalnych umiejętności ani też maszyn. Na początek wystarczy tutaj zwykła drukarka, papier transferowy, żelazko, komputer i oczywiście dobrej jakości, bawełniane akcesoria kuchenne. Możemy je uszyć samodzielnie lub zamówić u zaprzyjaźnionej krawcowej.

Takie nadruki można również umieszczać na wielu innych przedmiotach z tworzyw sztucznych, jednak tutaj potrzebne są już specjalne drukarki i koszt całej operacji jest wyższy.

Wracamy znów do pierwszego kroku i do odważnej decyzji. Gdy mamy pomysł, odpowiedni plan i wiemy co mamy robić, to jest to czas na pozyskanie środków na biznes. Warto na tym etapie postarać się o jakąś dotację i ten sposób choć częściowo sfinalizować otwarcie własnego biznesu. Projektów szukajmy w Urzędach Pracy w Urzędach Miast i Gminach. Warto również zaglądać na strony internetowe poświęcone tematyce dotacji, bo tam znajdziemy nie tylko wiele ciekawych projektów ale także uzyskamy fachową pomoc doradców.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *