Shadow

Ćwiczenia wyszczuplające biodra

Wiele kobiet posiada figurę o kształcie gruszki lub klepsydry. Są to typy sylwetki, gdzie są bardzo rozbudowane biodra. Wiele pań ma z tego tytułu kompleksy i chce pozbyć się tego problemu. Oczywiście, jeżeli nasza figura ma określony kształt, to niezbyt wiele możemy zrobić w tym kierunku, jeżeli jednak na naszych biodrach odłożył się tłuszczyk i to on sprawia, że nasze biodra stały się szerokie, to najwyższa pora na rozpoczęcie ćwiczeń wyszczuplających biodra.

Przede wszystkim przed rozpoczęciem ćwiczeń należy wprowadzić lekkostrawną dietę, w której ograniczymy węglowodany i tłuszcze. Do diety włączymy mnóstwo warzyw, owoców i białka i dopiero teraz bierzemy się za ćwiczenia.

Aby wyszczuplić biodra trzeba rozpocząć od zgubienia kilogramów z całego ciała, nie da się ich zlikwidować tylko w jednym miejscu. Zatem najlepsze będą tu biegi czy jazda na rowerze. Ważne, aby ćwiczenia wykonywać regularnie i przynajmniej trzy razy w tygodniu. Do ćwiczeń aerobowych na całe ciało, dokładamy takie, które wysmuklą już tylko uda i nogi.

Ćwiczenie 1:

– kładziemy się na prawym boku i podpieramy na łokciu
-lewą nogę unosimy do góry
-powtarzamy 30 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie 2:

-kładziemy się na plecach z wyprostowanymi nogami
-unosimy nogi lekko nad ziemię i robimy nożyce
-ćwiczenie wykonujemy przez 1 minutę.

Ćwiczenie 3:

-stajemy w lekkim rozkroku, nogi lekko ugięte w kolanach
-prawa ręka do góry i robimy skręt na bok, sięgając jednocześnie prawą ręką jak najdalej w kierunku lewej strony
-powtarzamy po 40 razy na każdą stronę.

Fajne efekty osiągniemy również podczas regularnych ćwiczeń z hula-, hopem, który bez problemu kupimy w sklepach sportowych lub w takich przeznaczonych dla dzieci. Choć początkowo ten ruch bioder może nam sprawiać trudności, to jednak szybko go opanujemy i zobaczymy jak duże da to efekty.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *