Shadow

Buty do aerobiku

Odchudzanie to długotrwały proces, który powinien być poprzedzony odpowiednimi przygotowaniami. Komponujemy swoją nową dietę, obmyślamy plan treningów i kupujemy potrzebne do tego rzeczy. Jeżeli wybieramy aerobik jako aktywność fizyczną, to musimy zakupić odpowiedni ubiór i buty.

 

 

W tego typu sportach, gdzie jest duże obciążenie na nogi, stawy, to bardzo ważny jest dobór odpowiedniego obuwia. Buty do aerobiku powinny zatem być wybrane niezwykle starannie, gdyż niewygodne i niedopasowane obuwie sprawi, że podczas energicznych podskoków, wykroków, nadwyrężymy mięśnie, dostaniemy zakwasów i co najgorsze, możemy łatwo nabawić się nawet groźnych kontuzji.

 

Obuwie do aerobiku powinno być przede wszystkim lekkie i wykonane z oddychających materiałów. Fitness zazwyczaj odbywa się w pomieszczeniach, dlatego nie potrzebujemy tu krytych, ciężkich adidasów, które ochroniłyby przed wodą.

 

Najważniejszym elementem w tego typu obuwiu jest jego podeszwa, gdyż noga musi mieć zapewnioną dobrą amortyzację. Obuwie do fitness z wyższej półki zawiera specjalne żelowe wkładki, które chronią stopę. Jeżeli jednak takich nie mamy, to możemy kupić również specjalne wkładki, które są dostępne w wielu obuwniczych i w sportowych sklepach.

 

Kolejna sprawa, to dopasowanie rozmiaru, gdyż but nie może być ani za duży, ani też zbyt mały. Stopa powinna swobodnie się mieścić i nie być uciskana. Przymierzajmy zatem w sklepie kilka lub nawet kilkanaście różnych modeli, wówczas łatwiej będzie nam wybrać te najwygodniejsze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *