Shadow

Zrób to sam – filcowe ozdoby choinkowe

Święta zbliżają się wielkimi krokami i czas już powoli rozglądnąć się za choinką i świątecznymi ozdobami. U nas co roku gości żywa choinka – koniecznie świerk – nie pytajcie dlaczego hehe – jakoś tak chyba najbardziej pachnie mi świątecznym nastrojem. Nie kręcą mnie również zwykle bombki ze sklepu – zawsze z dzieciakami tworzymy własne świąteczne dekoracje. W tym roku rozważam filcowe ozdoby choinkowe. Co wy myślicie o czymś takim?

Szukając inspiracji trafiłam na takie pomysły:

filcowa-bombka

filcowe-swiatelka

filcowy-balwan

filcowe-ozdoby

filcowy-kaftan

filcowe-ptaki

filcowe-choinki

Z filcu można zrobić przepiękne ozdoby. Można nawet zrobić takie trójwymiarowe filcowe bombki – wygląda to rewelacyjnie! Jeśli umie się jeszcze do tego troszeczkę szyć a nie tylko wycinać to można stworzyć arcydzieła – wystarczy mieć dobry pomysł i ciekawe dodatki, igłę, nitkę i nożyczki, no i oczywiście troszkę wolnego czasu i chęci 😛

Pamiętam jak dziś, że takie filcowe ozdoby choinkowe robiła zawsze moja babcia. Jako mały szkrab chętnie jej pomagałam. Sama jednak jeszcze nigdy nie pokusiłam się o zrobienie takich ozdób na swoją choinkę. Może właśnie w tym roku najwyższy na to czas? Jak myślicie? Może i wy się przyłączycie – wasze dzieciaki z pewnością będą zachwycone!!!

 

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *