Shadow

Zakręć się! Co zrobić, żeby podkreślić skręt włosów?

Burza loków to marzenie wielu z nas. Niestety kobiety, które mają kręcone włosy, bardzo często nie są zadowolone z ich wyglądu. Jak podkreślić skręt włosów i sprawić, że naturalne loki będą prezentowały się dobrze?

Trzeba zacząć od tego, że włosy wyglądają najlepiej, kiedy są zdrowe. Pozbawione nawilżenia będą co najwyżej spuszone i niemożliwe będzie uzyskanie ładnego skrętu. Warto wiedzieć, że w większości przypadków włosy kręcone mają wysoką porowatość. To oznacza, że ich pielęgnacja jest problematyczna i wymaga najwięcej poświęcenia.

Jak dbać o włosy kręcone?

1 – Loki kochają wszystkie kosmetyki głęboko nawilżające: zarówno te do spłukiwania, jak i bez. Potrzebują bardzo dużo składników nawilżających, dlatego w ich przypadku doskonale sprawdzą się intensywnie nawilżające maski do włosów.

2 – Kręcone pasma polubią też produkty bogate w proteiny, ponieważ mają osłabioną strukturę, zwłaszcza w miejscach skrętu. Przydadzą się maski proteinowe i odżywki do włosów kręconych z dużą ilością składników odżywczych (witamin, minerałów, aminokwasów).

Jak podkreślić skręt włosów?

Pielęgnacja jest kluczowa, ale równie ważne jest to, w jaki sposób je stylizujemy. Jeśli zadbamy o zdrowie włosów, będą one się ładniej układały, ale niekoniecznie zaobserwujemy ładniejsze loki. Równie ważne jest stosowanie innych metod na to, jak podkreślić skręt włosów.

Produkty do stylizacji

Niemal w każdej drogerii na dziale z produktami do włosów kręconych znajduje się mnóstwo kosmetyków do stylizacji. Mają pomagać podkreślać skręt włosów w łatwy sposób, ale trzeba liczyć się z tym, że zawierają dużo substancji chemicznych i mogą podrażniać skórę głowy. Niektóre zawierają alkohol, a on również nie działa na korzyść loków, ponieważ wysusza.

Olejowanie włosów kręconych

Bardzo popularne rozwiązanie to olejowanie włosów. Jeśli nigdy jeszcze nie stosowałyśmy olejków na włosy, warto poszperać w sieci. Informacje na ten temat są wszechobecne. Naturalne oleje dbają o nawilżenie włosów, regenerują je i ochraniają, ale to nie wszystko. Można używać ich po myciu i przed stylizacją włosów, aby dodać im blasku, wygładzić, podkreślić i utrwalić skręt.

Domowe sposoby na loki

Nie tylko kosmetyki wspomagają skręt włosów. Jeśli mamy choć trochę podatne na kręcenie włosy, możemy skorzystać z różnego rodzaju akcesoriów. I nie chodzi bynajmniej o lokówki i wałki termiczne. Lepiej sięgać po ekologiczne metody, które nie zniszczą włosów ani chemią, ani wysoką temperaturą. Możemy podkreślić skręt włosów: stosując papiloty, wykonując plunking (zawijanie włosów w ręcznik) albo upinając wilgotne włosy na noc w wysokie upięcie (tzw. ślimak).

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *