Shadow

Zakłady sportowe – o co się zakładamy?

zakłady sportowe

W Polsce zakłady bukmacherskie wciąż nie są tak popularne jak na Wyspach Brytyjskich. Jednakże z roku na rok w kraju nad Wisłą wzrasta zainteresowanie obstawianiem nie tylko wyników zdarzeń sportowych, ale coraz częściej wydarzeń z pola show – biznesu oraz polityki.

Jak podają badania CBOS, obstawianie wydarzeń sportowych jest jedną z najpopularniejszych odmian hazardu. Wśród graczy wciąż przeważają mężczyźni, jednakże na grę u bukmacherów zaczynają coraz częściej decydować się także kobiety (realna liczba kobiet stawiających zakłady to 4 – 15% w zależności od badań) – stawiają nietypowe zakłady bukmacherskie jak np. kto zdobędzie Oscara bądź, jaką płeć będzie mieć pierwsze dziecko Harrego i Meghan.

Na wzrost zainteresowania kobiet tą formą hazardu wpływa przede wszystkim zwiększająca się popularność zakładów bukmacherskich i sportowych, jak i zmiana nastawienia społecznego do tej formy płatnej gry. Sprzyjają temu różnego rodzaje bonusy rozdawane przez firmy bukmacherskie – jak choćby bonusy bez depozytu (szczegóły tutaj: www.legalsport.pl/bonusy-bukmacherskie/bonus-bez-depozytu ) czy bonusy powitalne.

Ważne! Gracze obstawiając zakłady u bukmachera nie liczą głównie na wygraną – traktują grę, jako formę rozrywki i relaksu.

Nieprzychylna opinia o punktach bukmacherskich, jako miejsc o szarganej reputacji, powoli odchodzi do lamusa, co również odzwierciedla się we wzroście popularności. Tak naprawdę dzisiaj punkt bukmacherski spełnia oprócz możliwości obstawienia zakładów, również towarzyskie oraz społeczne funkcje.

Ważne! Warto pamiętać, żeby grać w takich punktach naziemnych i serwisach online, które są przede wszystkim legalne.

Zakłady sportowe po brytyjsku, czyli „royal show”

W Polsce szeroko rozumiana tematyka show – biznesowa nie jest jeszcze wśród operatorów zakładów bukmacherskich tak popularna, jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii – powoli jednak się rozwija, co niewątpliwie przełoży się w zwiększeniu ilości grających pań.

Anglicy są znani ze swojego przywiązania do monarchii i poszczególnych członków rodziny królewskiej. Na szczycie popularności jest William i Kate oraz Harry i jego świeżo poślubiona żona, amerykanka Meghan Markle. Popularność rodziny królewskiej znajduje odzwierciedlenie w ofercie brytyjskich bukmacherów.

W momencie ogłoszenia trzeciej ciąży księżnej Kate bukmacherzy na Wyspach wprowadzili do swojej oferty zakłady wzajemne, dotyczące płci dziecka (szanse na chłopca i dziewczynkę u większości bukmacherów rozkładały się pół na pół), a także imienia – na szczycie imion dla dziewczynki znajdowało się Alice, Victoria i Alexandra. Najbardziej prawdopodobne imię dla chłopca to: Arthur, Alexander bądź Albert.

Ważne! Imię kolejnego dziecka Williama i Kate to nie wyłącznie kwestia społeczna, ale także i gospodarcza – narodziny zarówno księcia Jerzego, jak i jego siostry, księżniczki Charlotty, spowodowały wzrost popularności tych imion wśród młodych brytyjskich rodziców.

Niedawny ślub Harrego, młodszego syna brytyjskiego następcy tronu Karola – wywołał istną burzę u bukmacherów. Wśród zakładów w Batway, znalazły się m.in. czy podczas ceremonii ślubnej spadnie deszcz? Czy książę Harry zgoli brodę? (wiemy, że nie zgolił;) Kto poprowadzi Meghan do ołtarza?

Zakłady bukmacherskie – dobra zabawa

Moda na niesportowe zakłady bukmacherskie przyszła do Polski z Wielkiej Brytanii – ojczyzny współcześnie znanych bukmacherów, a nazwy takie jak handicap, surebety, Martingale, typer czy oddsmaker na stałe zakorzeniły się w codziennym języku.

Bukmacherstwo, jako forma rozrywki, mimo braku monarchii, także na rodzimym podwórku pozwala znaleźć ciekawe zakłady. Obecnie na czoło wysuwają się rozpoczynające się właśnie w Rosji Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Można m.in. obstawiać czy polska drużyna wyjdzie z grupy? Kto strzeli najwięcej bramek?

Legalni bukmacherzy w Polsce mają ofertę niemal identyczną – gracze obstawiać mogą w tych serwisach nie tylko, jak zakończą się zmagania w danych grupach, ale także, kto zostanie zwycięzcą całego turnieju.

Jak nie sport, to co obstawiać? Oczywiście rozrywkę! Inny bukmacher oferuje graczom zakłady dotyczące m.in. znanego serialu „Gra o tron” (faworytką do zasiadania na Żelaznym Tronie na koniec jego ósmej serii jest Daenarys Targaryen – kurs 2, 25).

Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem, dozwolone od 18 lat. Zauważyłaś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych bukmacherów z ważną licencją Ministerstwa Finansów (sprawdzaj aktualizacje na stronie hazard.mf.gov.pl).

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *