Shadow

„Wyzwolona” – premiera książki Kasi Urbaniak, córki Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. 

Jeżeli jest jakaś książka o kobietach dla kobiet, którą polecałabym z czystym sercem, to jest to właśnie „Wyzwolona” Kasi Urbaniak. Córka wielkich artystów, obeznana ze światem, kobieta sukcesu, a jednak zmuszona nauczyć się stawiać granice, zrywać ze stereotypami miłej, grzecznej kobiety, której narzuca się sztywne gorsety zachowań i wymagań. Dla wielu z Was ta książka będzie impulsem do działania. Jeśli brać  z czegoś nauki, to właśnie z takich poradników. 

Karolina Korwin-Piotrowska

Jak to się dzieje, że tak wiele kobiet buzuje ze złości, a mimo to niechętnie zabiera głos podczas spotkań czy trudnych dyskusji? Dlaczego kobiety często czują się za bardzo „hej do przodu”, a jednocześnie niewystarczające? Co powoduje, że w najważniejszych momentach naszego życia po prostu zastygamy? Co sprawia, że rezygnujemy z tego, co dla nas ważne – marzeń, planów, potrzeb?

Odpowiedzi Kasi Urbaniak na te pytania potrafią zaskoczyć, a jej metody wzmacniania wewnętrznej siły kobiet są jedyne w swoim rodzaju. Autorka przez siedemnaście lat studiowała taoizm w jednym z najstarszych żeńskich klasztorów w Chinach, przygotowując się do bycia mniszką, a jednocześnie w swoim nowojorskim życiu pracowała jako profesjonalna domina. Dziś pomaga kobietom odnaleźć swą wewnętrzną siłę i realizować swój potencjał. Robi to na zajęciach w Akademii, którą założyła w Nowym Jorku, a także w książce. „Wyzwolona” to przewodnik pełen praktycznych wskazówek, które wiodą do pełnego satysfakcji życia. Dowiesz się z niego, jak:

  • Prosić o to, czego potrzebujesz w życiu, pracy i sypialni – i to dostawać.
  • Przyjmować odmowę i reagować na opór, nawet stawiany przez siebie samą.
  • Nie poddawać się, gdy ktoś przekracza twoje granice i przypiera cię do muru.
  • Dotrzeć na szczyt – i tam pozostać.

Niezależnie od tego, czy pragniesz jasno wyrazić swoje pragnienia w życiu prywatnym czy w pracy, metody Kasi Urbaniak sprawią, że odzyskasz sprawczość i nauczysz się walczyć o swoje w każdej sytuacji.

Autorka wyjaśnia: „Przez tysiąclecia mówiono nam, że mamy być grzeczne. Kazano nam być grzecznymi. Stawiać potrzeby innych ludzi ponad naszymi własnymi, za wszelką cenę być uprzejme i ułożone, nigdy, przenigdy nie prosić o to, czego chcemy.” Innymi słowy – stałyśmy się udomowionymi mistrzyniami kłamstw codziennych, zapominając o drzemiącej głęboko w nas własnej prawdzie. – Vanity Fair

Dla byłej dominy Kasi Urbaniak umiejętności związane z poczuciem władzy i wpływaniem na innych nie mają tajemnic. Korzystając z technik opanowanych do perfekcji podczas wykonywania poprzedniego zawodu i sięgając do nauk płynących z taoizmu i sztuk walki, daje kobietom siłę. Jej lekcje nie polegają jednak na nauce dominacji: skupia się raczej na niwelowaniu nierówności między kobietami i mężczyznami, szczególnie w sytuacjach zawodowych. – BBC

Kasia Urbaniak, fot. Adrien Broom

Kasia Urbaniak

Jest założycielką i dyrektorką Akademii – szkoły, która uczy kobiety dostępu do ich mocy i wywierania wpływu. Pespektywa mocy Urbaniak jest unikatowa. Na przestrzeni prawie dwudziestu lat pracowała jako profesjonalna domina, praktykowała taoistyczną alchemię w jednym z najstarszych, kierowanych przez kobiety klasztorów w Chinach i uzyskała dziesiątki certyfikatów różnych dyscyplin, w tym Medycznego Qigongu i Ustawień Systemowych. Od chwili założenia Akademii w 2013 roku Urbaniak uczy kobiety praktycznych narzędzi wchodzenia w pozycję liderek w swoich relacjach, rodzinach, miejscach pracy i większych społecznościach. Wygłasza prelekcje w korporacjach i podczas konferencji na całym świecie. Wśród jej studentek są artystki i polityczki, filantropki i działaczki organizacji humanitarnych, prawniczki i sędziny, a także menedżerki największych amerykańskich korporacji, w tym Amazona, Google’a i wielkich banków. Doradzała producentkom filmowym oraz artystkom i reżyserkom, laureatkom Oscarów i Nagród Tony, przemawiała w Szkole Zarządzania Uniwersytetu Yale i w Wharton School – szkole biznesu na Uniwersytecie Pensylwanii oraz w nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a także podczas wielu konferencji na całym świecie.

  • Kasia Urbaniak
  • WYZWOLONA. Przewodnik po kobiecej mocy
  • Tłumaczenie: Dorota Pomadowska
  • Premiera: 22 lutego
  • Wydawnictwo Agora
Przeczytaj także