Shadow

Suplementy – brać czy nie brać?

Wśród osób, które bardzo świadomie podchodzą do kwestii swojego zdrowia i dobrej kondycji, coraz większe uznanie zyskują wszelkiego rodzaju suplementy. Jednocześnie, lekarze i dietetycy biją na alarm, wskazując, że samymi suplementami nie zapewnimy sobie zdrowia, a ich nadmiar może nam wręcz szkodzić. Rodzi się więc podstawowe pytanie: to w końcu brać czy nie brać?

Na szybsze spalanie

Szczególnie dziewczyny, które dbają o swoją sylwetkę i chcą jak najlepiej wyglądać, cały czas poszukują nowych suplementów wspierających je w dążeniu do tego celu. Warto tutaj zatroszczyć się o równowagę. Oczywiście błonnik, chrom czy wszelkiego rodzaju suplementy oparte na naturalnych składnikach przyśpieszających spalanie tłuszczu mogą nam tutaj wiele pomóc. Pytanie natomiast, czy takiego na przykład błonnika nie możemy sobie dostarczyć w pożywieniu? W wielu przypadkach tak właśnie jest. Odpowiednia dieta, posiłki wzbogacone takimi przyprawami jak pieprz, chili, kurkuma, zdecydowanie działają na naszą korzyść. To oczywiście nie oznacza, że z suplementów musimy zupełnie zrezygnować. Chodzi jednak o to, żeby nie dać się uwieść przekonaniu, że za pomocą magicznej tabletki, w cudowny sposób schudniemy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Na uzupełnienie niedoborów

To jest aspekt, w którym wszelkiego rodzaju suplementy diety są pomocne, a czasem nawet wskazane. Niektóre pierwiastki występują w naszym pożywieniu w nikłych ilościach, nasz organizm także nie jest w stanie sam ich produkować i wtedy suplementacja jest jak najbardziej wskazana. Takim przykładem jest między innymi witamina D3, na której niedobory cierpi bardzo duża część z nas. W okresie jesienno-zimowym, kiedy mamy bardzo mało słońca, warto, aby każdy z nas korzystał w takiej „tabletkowej” suplementacji.

Modne ostatnio są również aptogeny. Tutaj jednak po raz kolejny należy podejść do tematu z dużą ostrożnością. Nie dlatego, że aptogeny w jakikolwiek sposób są dla nas niebezpieczne. To leki w 100% naturalne. Jednak różne aptogeny są dedykowane różnym osobom, działają odmiennie, pomagają w skupieniu, redukują podatność na stres, wzmacniają odporność. Warto więc najpierw zdiagnozować swoje potrzeby, a dopiero pod nie dobierać odpowiedni aptogen, a nie sięgać po pierwszy lepszy z aptecznej półki.

Jeśli już o sięganiu mowa. Część z suplementów, szczególnie tych naturalnych, jest dość droga. Warto więc skorzystać z pomocy internetu. W aptekach internetowych dość często łatwiej o promocje i tanie suplementy diety. Oprócz zdrowia, opłaca się przecież zadbać także o nasz portfel.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.