Nie wszyscy rodzice podają swym dzieciom suplementy witaminowe, gdyż obawiają się, że dodatkowe środki zaszkodzą ich pociechom. Nie da się jednak ukryć, że witaminy są bardzo potrzebne, zwłaszcza dzieciom, im zaś szczególnie trudno jest zapewnić ich odpowiednią podaż.

Dzieci zwykle nie lubią zdrowych pokarmów, dlatego w ich organizmie może brakować wielu niezbędnych im składników. Co zatem zrobić, podawać dzieciom witaminy czy nie?

Dlaczego witaminy są ważne?

Witaminy są ważne dla każdego człowieka, na każdym etapie jego życia. Często bagatelizuje się ich znaczenie, nie zdając sobie sprawy, że są niezbędne do tego, by organizm mógł działać prawidłowo. Najlepszym na to przykładem jest witamina C, najbardziej znana witamina. Zdecydowanej większości osób wydaje się, że kiedy w organizmie dojdzie do pojawienia się niedoborów tej substancji, człowiek będzie po prostu bardziej podatny na infekcje, możliwe konsekwencje są jednak znacznie groźniejsze.

Witamina C, tak samo jak wszystkie inne witaminy, odpowiada za wiele ważnych funkcji w organizmie, a niedobór akurat tej substancji może prowadzić na przykład do samorzutnych krwawień, co ma związek z rozszczelnieniem się naczyń krwionośnych. Niedoborom witamin trzeba więc zapobiegać, zwłaszcza w przypadku dzieci, gdyż deficyt każdej z substancji może prowadzić do groźnych konsekwencji. Jeśli w organizmie zabraknie witamin na wzmocnienie kości, zwłaszcza D3 i K, dziecko może słabo rosnąć, a także być podatne na choroby kości (które mogą zostawiać skutki na całe życie, jak krzywica) oraz urazy, odbije się to także negatywnie na stanie zębów, które będą słabe i mocno podatne na próchnicę. Witaminy na wzmocnienie mięśni czy inne mają nie mniejsze znaczenie, trzeba więc zadbać, by dziecko przyjmowało ich odpowiednią ilość, ale jeśli nie jest to możliwe w ramach zdrowej diety, wskazane jest, by sięgnąć po odpowiednie suplementy.

Jakie witaminy dla dzieci?

Jasne jest, że suplementów witaminowych dla dzieci, tak samo zresztą jak dla dorosłych, nie można wybierać pochopnie. Przede wszystkim trzeba wybrać preparat przeznaczony specjalnie dla najmłodszych – dzieciom nie można podawać środków dedykowanych dorosłym! Najlepiej będzie przy tym postawić na produkt znany i cieszący się zaufaniem pediatrów i rodziców od lat. Lepszym wyborem będzie też multiwitamina dla dzieci, czyli preparat złożony, niż podawanie pojedynczych substancji. Dobry produkt zawiera wszystkie składniki, jakich dziecko potrzebuje: witaminy na mięśnie, witaminy na wzmocnienie kości, na odporność, wzrok oraz substancje, które dbają o prawidłowy rozwój dziecka na wszystkich innych poziomach. Tylko tak starannie opracowany produkt daje rodzicom gwarancję, że dobrze dbają o zdrowie i właściwy rozwój swoich dzieci i tylko po takie suplementy witaminowe dla najmłodszych warto sięgać. Dobrze będzie przy tym sięgnąć po multiwitaminę dla dzieci w odpowiedniej dla nich formie. Najlepszym rozwiązaniem zwykle okazuje się multiwitamina dla dzieci w postaci syropu, który dobrze smakuje, a jego przyjmowanie nie wiąże się z żadnym dyskomfortem czy niebezpieczeństwem.

Źródło: http://www.sanostol.pl/produkty/multi-sanostol

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

Za dzieckiem w wieku szkolnym trudno jest nadążyć. Często sami rodzice są zaskoczeni, że ich latorośl tak szybko rośnie, tak