Shadow

Sposoby na zarobek na giełdzie

jak grać na giełdzie

Jak grać na giełdzie, aby zarobić?

Pytanie, które nie jest tak proste jakim może się wydawać. Gdyby wszyscy znali na nie odpowiedź i co więcej, owa „recepta” była by prosta w realizacji – to mielibyśmy wielu milionerów. Jedyne co można w tym temacie powiedzieć, to zebrać w całość kilka złotych rad, do których stosując się, będziemy w stanie zminimalizować ryzyko, a tym samym, osiągać potencjalnie wyższe zyski i zabezpieczyć swój kapitał inwestycyjny przez stratą.

1. Wybór odpowiedniego domu maklerskie.
Dom maklerski jest dość istotną kwestią naszej inwestycji, gdyż powinniśmy wybrać taki, który zaoferuje nam szeroki wachlarz produktów, w które możemy zainwestować, niskie prowizje od zawieranych transakcji, profesjonalnych doradców, którzy wspomogą nas w procesie inwestycyjnym oraz dostęp do bazy edukacyjnej, abyśmy mogli doskonalić się i poszerzać swoją wiedzę. Przykładem takiego domu maklerskiego niewątpliwie jest TMS Brokers, dostępny pod adresem strony internetowej http://www.tms.pl

2. Ustalenie stop loss i take profit.
Jest to ustalenie górnego i dolnego progu wartości akcji, przy którym do, niezwłocznie dokonujemy ich sprzedaży. Dolny próg, zwany stop lost, ma nas uchronić przed dalszą stratą. Natomiast górny próg, zwany take profit, chroni nasz zysk przed ewentualna stratą.

3. Nie podążajmy ślepo za trendami.
Jeżeli widzimy widoczny trend, gdyż ludzie na przykład kupują akcje określonej spółki, ale nie mamy z jakiegoś powodu do niej zaufania, nie inwestujmy w nią. Nie ma sensu ślepo wierzyć trendom.

4. Dywersyfikacja portfela.
Jeden z najważniejszych punktów przy inwestowaniu. Tyczy się to nie tylko gry na giełdzie, ale jakiekolwiek innej inwestycji. Nigdy nie lokujmy całego naszego kapitału inwestycyjnego w jedno miejsce. Nie kupujmy za całą kwotę akcji jednej spółki. Bardzo istotna jest dywersyfikacja portfela, czyli rozbicie naszego kapitału, na kilka różnych spółek. Dlaczego stosuje się ten zabieg? Jeśli coś się stanie z jedną spółką i jej akcje spadną znacznie na wartości a my w inny sposób nie zdołamy się przed tym uchronić, to padniemy ofiarą drobnej straty proporcjonalnie w naszym portfelu, a nie stracimy większej części naszych oszczędności. Ponadto, jeżeli jeden walor traci, to inny może zyskać, przez co nie tracimy na całej inwestycji tylko w takim przypadku jesteśmy na zero.

Stosowanie tych kilku prostych zasad, na pewno będzie dla Was korzystne, a być może i pozwoli Wam na zarobek.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *