Shadow

Sposoby na suche dłonie

Dłonie są wizytówką każdego z nas, dlatego też należy o nie bardzo starannie i regularnie dbać. Gładka i jędrna skóra dłoni, opiłowane paznokcie są o wiele bardziej trendy niż kolorowe paznokcie, pierścionki na szorstkich i suchych dłoniach. Pamiętajmy zatem o tym, aby najpierw zadbać o skórę dłoni i dopiero wówczas zająć się ich ozdobą.

 

Suche dłonie są problemem wielu ludzi, gdyż skóra dłoni nie posiada dużych ilości tkanki tłuszczowej, a ponadto wiele razy dziennie jest narażana na działanie wody, chemii i rożnych innych czynników drażniących.

Tak duże i częste obciążenie skóry nie może się, zatem skończyć inaczej jak przesuszeniem skóry, a w skrajnych przypadkach nawet szorstkością i powstawaniem bolesnych ran.

Aby nie dopuścić do takiego stanu i zlikwidować suchość, konieczna jest ochrona dłoni. Zatem wszelkie domowe prace wykonujemy w rękawiczkach. Ponadto po umyciu warto zawsze trzeba wklepać krem do rąk, który natłuści skórę i pozwoli się jej zregenerować. Raz w tygodniu warto poświęcić swoim dłoniom nieco więcej czasu i warto wykonać maseczkę. Wystarczy nałożyć na dłonie grubą warstwę kremu i nałożyć bawełniane rękawiczki. Tam należy potrzymać kilka godzin, więc najlepiej zrobić to na noc. Warto korzystać również z zabiegów na dłonie, które są oferowane w gabinetach kosmetycznych. Jednym z nich jest maska parafinowa, która wygładza, nawilża i ujędrnia skórę dłoni. Jest robiona ciekłą parafiną i od razu sprawia, że nasze dłonie zyskują ładny wygląd.

Obecnie można już kupić parafinę do takich zabiegów do zrobienia w domu, jednak trzeba posiadać do tego specjalny podgrzewacz i oczywiście trzeba bardzo uważać gdyż na dłonie zakłada się gorącą parafinę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.