Shadow

Sposoby na łamliwe włosy

lamliwe-wlosy

Złe traktowanie naszych włosów przyczynia się do tego, że stają się bardziej łamliwe i tracą swoją naturalną elastyczność. Łamliwość włosów może być konsekwencją stosowania prostownicy, suszenia suszarką w nieodpowiedniej, zbyt wysokiej temperaturze, używania do czesania włosów niewłaściwej szczotki lub grzebienia, ciasnego spinania włosów spinkami lub gumkami z elementami metalowymi. To tylko jedne z wielu powodów złej kondycji naszych włosów, które przecież powinny być największą ozdobą kobiety. Bywa jednak również tak, że pomimo unikania wszelkich złych nawyków, stan naszych włosów i tak pozostawia wiele do życzenia, włosy rozdwajają się, są bardzo kruche i słabe. W takiej sytuacji można zastosować kilka metod poprawy wyglądu włosów.

Pierwszym z nich jest regularne nakładanie na włosy oleju. Tak, jak nakładamy zwykłą odżywkę. Rodzaj stosowanego oleju zależy od nas samych. Warto wypróbować kilka i zobaczyć, w jaki sposób reagują na nie nasze włosy. Kolejny sposób na piękne włosy to maseczka wprost z babcinego notatnika. Nafta kosmetyczna wymieszana z żółtkiem oraz sokiem z cytryny może zdziałać cuda. Oczywiście niezwykle istotna jest systematyczność takiej kuracji. Można zastanowić się nad wprowadzeniem do pielęgnacji włosów protein, na przykład keratyny, jedwabiu czy elastyny.  Na rynku dostępnych jest również wiele różnego rodzaju odżywek regenerujących włosy suche, zniszczone i łamliwe, na przykład produkty firmy Vichy. Warto po nie sięgnąć, gdyż w prosty sposób przyczyniają się do poprawy stanu i wyglądu włosów. Oczywiście pod warunkiem, gdy pamiętamy o regularności ich stosowania.

Na początek jednak warto zastanowić się nad przyczyną łamliwych włosów. Może to być po prostu niewłaściwa dieta. Zmiana nawyków żywieniowych jest wówczas jedynym skutecznym sposobem walki z problemem. Najbardziej istotna sprawa, to zadbanie o to, aby nasza dieta była bogata w wielonasycone kwasy tłuszczowe. Dostarczajmy naszemu organizmowi również pełnowartościowego białka, witamin i minerałów. Odpowiednio zbilansowana dieta to warunek posiadania pięknych i zdrowych włosów.

Każdy z wymienionych sposobów wymaga cierpliwości. Musimy, bowiem nastawić się na działanie długofalowe, a po osiągnięciu zamierzonego efektu, najlepiej kontynuować podjęte działania pielęgnacyjne.

Markowe produkty do pielęgnacji włosów znajdziecie w aptece internetowej apo-discounter.pl

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *