Shadow

Spokojne wczasy z małym dzieckiem

Zbliża się lato, czyli długo wyczekiwany okres wakacji i urlopów. Czas wypoczynku od pracy, szkoły i codziennych obowiązków. Brzmi pięknie, czy jednak jest to możliwe, gdy jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami rozkosznego maleństwa? Czy wczasy z małym dzieckiem mogą być spokojne i czy mamy szansę w ogóle wypocząć? Zastanówmy się, zatem wspólnie czy w ogóle jest sens wyjeżdżać na wczasy z małym dzieckiem?

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, że małe dziecko wymaga ciągłej uwagi, pilnowania i wiele wysiłku. Dzieci są bardzo aktywne przez cały dzień i niestety często również w nocy. To męczy rodziców i naprawdę wymaga niezłej kondycji. Dlatego też na urlop z małym dzieckiem warto zabrać sobie jakiegoś pomocnika. Może to być ktoś z rodziny czy ze znajomych. Oczywiście nie mówimy tu o regularnej opiekunce, tylko o dodatkowej osobie, która choć na trochę odciąży rodziców.

Aby jednak takie wczasy były dla całej rodziny spokojne, to oczywiście musimy się dobrze do nich przygotować.

Pierwsza sprawa, to wybór odpowiedniego miejsca. Najlepiej, aby wybrać miejsce niezbyt odlegle od miejsca zamieszkania, tak, aby nie trzeba było pokonywać zbyt długiej trasy. Idealne miejsce na urlop z małym dzieckiem to małe jeziorko, gdzie nie ma zbyt wielu turystów i hucznych imprez. Kolejna sprawa to miejsce noclegowe i tutaj idealny będzie mały pensjonat lub kameralny hotel. Koniecznie przed rezerwacją pytajmy czy są udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Potrzebna będzie przecież wanienka do kąpieli, foteliki do karmienia, czy plac zabaw dla dzieci. Ważne jest również to, aby na zewnątrz było miejsce do spacerów, popołudniowej drzemki, gdzie rodzice wraz z dzieckiem będą mogli wypoczywać w spokoju i w cieniu. Pamiętajmy o tym, bo wakacje to czas upałów, a jak wiadomo małe dziecko nie może w pełnym słońcu przebywać.

Bardzo ważną sprawą jest również opieka medyczna i tutaj konieczne jest, aby w pobliżu był lekarz czy przychodnia lekarska. Z małym dzieckiem trzeba dmuchać na zimne i zawsze być przygotowanym na każdą ewentualność.

Oczywiście rodzice przed wyjazdem muszą także pamiętać o zabraniu wszystkich potrzebnych akcesoriów dla dziecka, które są potrzebne w codziennej pielęgnacji, witamin, środków opatrunkowych i leków. Zabierzmy ze sobą też moskitierę do wózka, która ochroni przed komarami podczas drzemki na świeżym powietrzu. Do tego ulubione zabawki, książka dla mamy i możemy wyjeżdżać na urlop.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *