IMG_3219

UWAGA UWAGA! Do rozdania mamy 2 książki “Asertywność w przykładach” Doroty Gromnickiej. Książka naprawdę godna polecenia – już w przyszłym tygodniu na naszym portalu będziecie mogli przeczytać nasz komentarz do niej, a tymczasem poniżej zamieszczamy, krótką zapowiedź książki oraz warunki udziału w rozdaniu. Zapraszamy serdecznie!!!

Naucz się, jak być asertywnym!

Czym jest asertywność? Asertywność oznacza umiejętność wyrażania swoich myśli, uczuć i przekonań w taki sposób, by jasno je komunikować, a równocześnie respektować opinie i i uczucia innych osób. Jest umiejętnością nabytą i każdy może się jej nauczyć.

1. Uwierz w siebie – poznaj swoje mocne strony i rozwijaj swoje zdolności. Nie czuj się gorszy od innych. Masz swoje zdolności i pasje! Bądź jednak świadom również swoich słabości, pracuj nad sobą.

2. Broń swoich praw – pamiętaj, że jesteś tak samo ważny jak twój rozmówca! Masz prawo mieć własne zdanie, nie zgadzać się, odmawiać.

3. Wyznacz granice – przemyśl, jak chcesz być traktowany, a co jest dla ciebie nieaceptowalne, i nie wyrażaj zgody na to, by ktoś przekroczył te granice.

4. Naucz się przyjmować zarówno pochwały, jak i krytykę – przyjmuj odpowiedzialność za swoje słowa i czyny przy równoczesnym braku zgody na naruszania twoich praw. Naucz się odpowiednio reagować na takie sytuacje.

5. Nie bój się wyrażać własnego zdania – masz prawo myśleć inaczej niż większość! Nie wypowiadaj się jednak w sposób agresywny, naruszający granice innych osób. Poznaj metody i formuły, które pozwolą ci komunikować swoje opinie bez urażania innych.

… to wszystko to ważna teoria, jednak bardzo możliwe, że już od dawna to wszystko wiesz, a mimo to nie potrafisz zastosować jej w praktyce. Dlaczego? Odpowiada na to Dorota Gromnica w książce Asertywność w przykładach. Jak się zachować w typowych sytuacjach?. Jak pisze:

“Z asertywnością jest trochę tak jak z nauką języka obcego. Zazwyczaj bierna znajomosć języka jest bardziej zaawansowana niż ta czynna. Rozumiemy, co się do nas mówi, ale wypowiedzenie się tak samemu jest już zbyt trudne”.

Ale nie martw się, jest na to rada! A jest nią właśnie ta książka. Zamiast powtarzać ci teorię, której opanowanie nie pomaga, autorka omawia gotowe scenariusze trudnych rozmów i pokazuje odpowiednie, asertywne reakcje. Nauczysz się stawiać granice i komunikować swoje potrzeby. Dzięki ćwiczeniom, wskazówkom i praktycznym zwrotom zawsze znajdziesz sposób na wyjście z nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji.

Co zrobić by wziąć udział w rozdaniu? Wystarczy polubić nasz profil na FB – https://www.facebook.com/poradnik.kobiety1, udostępnić ten wpis na swoim profilu oraz napisać w komentarzu dlaczego ta książka ma trafić właśnie do was. Zapraszamy do zabawy!!!

W załączniku mała prezentacja książki. Fundatorem nagród jest http://www.samosedno.com.pl/

IMG_3211

IMG_3212

IMG_3214

IMG_3215

IMG_3216

Podobne wpisy:

Wybrane dla Ciebie

14 października ruszył konkurs DERMEDIC z hasztagiem #MyDermedicSkin Do wygrania jest 50 zestawów z linii Hydrain3 Hialuro, a także 5 przepięknych